Španielsko a jeho katalánska perla Barcelona

Štandardný

Hlavné mesto Katalánska patrí medzi to najlepšie, čo Španielsko ponúka. Barcelona je druhým najväčším mestom krajiny hneď po Madride, čo je zárukou toho, že sa tu počas vášho pobytu nebudete nudiť. Vďaka svojej polohe je mesto omnoho prístupnejšie Európanom než Madrid, ktorý sa schováva vo vnútrozemí. V Barcelone sídli arcibiskup, rôzne univerzity a kopec významných knižníc. Zároveň sa jedná o dôležité priemyselné centrum východného Španielska. Podnebie je tu stredomorské prímorské, čo robí z Barcelony ideálne miesto aj na kúpanie sa v mori. Na svoje si prídu milovníci kávy aj gastra. Na každom rohu v centre sa nachádzajú útulné kaviarničky a reštaurácie. Jediný problém, ktorému môžete čeliť, bude výber.

Španielsko

Barcelona.

Španielsko – Barcelona je významným miestom prekrásnej architektúry

Antoni Gaudí – meno, ktoré sa týči vysoko nad ostatnými európskymi architektami. Tento muž Barcelonu doslova navrhol. A jej vzhľad je majoritne vizitkou jeho návrhov. Gaudí mal šťastie, že sa k navrhovaniu dostal práve počas ekonomickej prosperity a urbanistickej expanzie na prelome 19. a 20. storočia. Medzi jeho najznamenitejšie kúsky patrí Park Guell, Casa Milá, prípadne dych vyrážajúca Sagrada Família. Jedná sa o masívnu rímskokatolícku baziliku, ktorá sa stavia už od roku 1882. Dokončenie je naplánované na rok 2026 a bude to monument, ktorý by mal vydržať tisíce rokov. Je to jednoznačne stavba, ktorá definuje Španielsko. Vašej pozornosti by určite ujsť nemala.

Španielsko

Madrid.

Messi, futbal a ešte raz Messi

Druhým faktorom, prečo je Barcelona taká známa vo svete je jednoznačne futbalový klub FC Barcelona. Tento katalánsky gigant sa stal za posledné desaťročia mekkou európskeho futbalu. Dôvodom nie sú len úspechy a zbieranie trofejí, ale najmä osobnosti, ktoré dres tohto klubu na sebe nosili počas uplynulých rokov. Xavi, Iniesta, Puyol, Ronaldinho, Suárez, Neymar a v neposlednom rade už teraz žijúca legenda svetového futbalu Lionel Messi. Klub je aj so svojim štadiónom Camp Nou obrovským magnetom najmä pre mužov. Vyzerá to tak, že sa to tak skoro nezmení. Vychutnajte si architektúru, skvelé jedlo, kávu v elegantných uličkách a zájdite na futbal. Bude to dovolenka, na ktorú nezabudnete.