Spojené arabské emiráty – symbol luxusu a bohatstva

Štandardný

Kedysi krajina, ktorá bola len vyprahnutou púšťou . Vďaka obrovskému nerastnému bohatstvu akými je ropa a zemný plyn sa stali Spojené arabské emiráty jednou z najbohatších krajín, ktoré sú známe ako symbol luxusu a bohatstva. Určite je veľkým zážitkom emiráty aspoň raz za život navštíviť. Čo všetko by ste mali vedieť pred návštevou tejto krajiny vám skúsime zhrnúť v tomto článku.

Spojené arabské emiráty

Púšť hneď za oknom

Federácia siedmych autonómnych emirátov

Tvoria ju emiráty ( Abu Dhabi, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, Umm al-Quwain) a na čele každého stojí šejk. Najväčší je Abu Dhabi a najmodernejší Dubaj. Ich náboženstvom je islam, no tolerujú aj iné náboženstvá. Ich jazykom je arabčina, no bez problémov sa tam dohovoríte anglicky. Emiráty patria k bohatým krajinám, takže špinu či chudobu tam určite nikde neuvidíte. Turizmus je skutočne na veľmi vysokej úrovni . Vychutnávať si môžete prekrásne pláže, športové a adrenalínové dobrodružstvá, miestne púštne duny či skalné útvary. Spojené arabské emiráty sú plné moderných nákupných stredísk, kde sa môžete dosýta nabažiť neskutočnej krásy a luxusu. Nakúpiť si tam môžete naozaj čo vás len napadne. A to nielen oblečenie či luxusné doplnky ako kabelky a peňaženky svetových značiek  ale mnoho iného.

Spojené arabské emiráty

Pohľad na Dubai

Spojené arabské emiráty – ceny a Ramadan

Ceny v emirátoch sú o niečo vyššie ako u nás. Potraviny sú drahšie asi o 25%, v reštaurácii zaplatíte za jedlo viac ako o 50% a asi o 75% viac za nájom nehnuteľnosti. Alkohol len tak v obchode nekúpite a keď ho aj zoženiete, aj si zaň poriadne zaplatíte. Pri návšteve krajiny treba rešpektovať určité pravidlá ako vhodné oblečenie, slušné správanie, rešpektovať náboženské zvyky i tradície napr. pri Ramadane, ktorého trvanie je 10 dní sa na verejnosti nesmie jesť, piť, ani fajčiť. Obchody a reštaurácie sú v tom čase zatvorené.  Porušenie je trestným činom. Teda buď ho budete tolerovať, alebo sa na dovolenku do emirátov v tom čase nevydávajte.

Spojené arabské emiráty

Burj al Arab a Palmový ostrov