Šport – jeho význam a dôležitosť

Štandardný

O športe a jeho zdravom vplyve na naše telo sa toho stále veľa nahovorí. Veľa z toho je len marketingový ťah a veľa je pravda. Šport je vhodný pre každého bez výnimky. Šport akéhokoľvek druhu je pre nás veľmi prospešný. A tým nemyslím len silové a náročné cvičenia, pretože pre niektorých sú nevhodné. Ak je ale dobre a správne prispôsobený k veku a zdravotnému stavu jedinca, tak môže byť jedine osožný.

Šport

Šport je vhodný pre každého bez výnimky.

Príslovie „v zdravom tele zdravý duch“ nevzniklo náhodou

Základom úspechu pri športe je zvoliť si to, čo vás baví. V takom prípade sa nemusíte do ničoho nútiť, siliť a prehovárať sa. Okrem klasických zjavných benefitov, ktoré šport poskytuje, ako napr. zdravé srdce, kontrolovanie diabetes, ideálnej hmotnosti, znižovanie hypertenzie, zníženie hladiny cholesterolu, zlepšuje cirkuláciu krvi, zvyšuje celkovú imunitu, tonizuje svalstvo, kosti sú silnejšie, atď (z čoho sa odvíja toľko možných rôznych benefitov), šport poskytuje aj ďalšie. Tie si málokto uvedomí a sú to napr. zmení sa celkový postoj k mnohým situáciám a stav mysle, pretože sa zlepšuje disciplína, sebareflexia, sebavedomie, stanovenie svojich cieľov, ak športujete v skupine tak aj vzájomný rešpekt, tímová práca, a okrem toho všetkého sa zvyšuje pozitívna energia, a indukcia pokoja. Človek sa cíti mladšie, vitálnejšie a zdravo.

Šport

Základom úspechu je zvoliť si to, čo vás baví.

Šport správne

Aj keď sa rozhodnete pre nejaký šport, nemusí to hneď znamenať osoh. Nepostačí vám nejaké video z internetu a kvalitné športové oblečenie, aj keď aj to je potrebné. Ak to myslíte skutočne vážne, je dobré poradiť sa na začiatku s odborníkom pre jednotlivý druh športu. Ten vám poradí aké sú správne pohyby, dýchanie a držanie tela. Poradí vám tiež na čo je dobré zamerať sa najviac pre váš celkový zdravotný stav a najlepšie výsledky. Niektorí vám môžu tiež poradiť ako sa správne zdravo stravovať, pretože aj pri tejto činnosti si mnohí volia nesprávne diéty, ktorých výsledkom je len už dobre známy jojo efekt. Postačí vám jednorazové „školenie“ a zvyšok bude hračka. Správne cvičenie sa vám zapáči natoľko, že nepoľavíte ani počas dovolenky.