Športové kabelky pre aktívne dámy

Štandardný

Ak ste vyznávačkou aktívneho životného štýlu, zídu sa vám športové kabelky. Hoci na rozdiel od bežných kabeliek sú tie športové viac praktickou než módnou záležitosťou.  Aj tu ale je z čoho vyberať a štýlovosť je stále dôležitý faktor.

Športové kabelky a ich vlastnosti

Pre športové kabelky je rozhodujúca najmä veľkosť a organizácia ich vnútorného priestoru. Okrem vecí, ktoré bežne v kabelke nosíte, ako peňaženka, kľúče, telefón či skladací dáždnik, by sa vám totiž do tej športovej mali zmestiť ešte ďalšie drobnosti. Fľaša s vodou, extra tričko na cvičenie a zopár proteínových tyčiniek. Na to sú v mnohých vytvorené špeciálne priehradky či úchytky. Zapínanie je väčšinou na zips. Ďalej je dôležitý materiál, z ktorého je kabelka urobená. V prípade športových kabeliek nie je veľmi používaná koža, ale skôr iné materiály.

športové kabelky

Športové kabelky sú trendy.

Rôzne špeciálne textílie, niekedy v kombinácii s plastom. Sú odolné voči vode a aj sa ľahko a jednoducho čistia. Čo sa týka farebnosti praktická je čierna alebo šedá, prípadne červená. Každopádne je tu priestor pre váš osobitý štýl a tomu zodpovie aj váš výber farby.

Možnosti nosenia

Športové kabelky sa väčšinou nosia prehodené krížom cez plece aby ruky mohli ostať voľné. Preto sú vybavené pásom prichyteným po bokoch kabelky, ktorý je niekedy odnímateľný. Niektoré športové kabelky sa dajú nosiť aj ako ruksak. Na to tiež slúžia remienky, ktoré sa pripevnia na oboch koncoch spodnej časti a kabelka sa môže nosiť na pleciach.

športové kabelky

Športové kabelky pre aktívne ženy.

Kabelky vhodné aj pre mužov

Športové kabelky iste využijú aj muži. V ich prípade však hovoríme skôr o taškách. Keďže sú väčšinou praktickejší, zídu sa im objemnejšie verzie, v ktorých je priehradka aj na extra pár tenisiek. Vyberte si dobrú značku. Vaša športová kabelka môže byť rovnakej značky ako ostatné vaše vybavenie. Medzi najlepšie a najobľúbenejšie športové značky na trhu patria práve tie, ktoré okrem obuvi a oblečenia ponúkajú aj kabelky a tašky.