Stolové hry poskytujú množstvo výhod

Štandardný

Hranie stolových hier v predškolskom veku nielen posilňuje priateľské vzťahy, ale hranie týchto hier tiež rozvíja detské kognitívne funkcie. Keď deti hrajú stolové hry, učia sa sociálne zručnosti, ako sú napríklad verbálna komunikácia a zdieľanie. Hra ich môže motivovať k tomu, aby sa viac sústredili a precvičovali trpezlivosť, kým čakajú, až na ne príde rad. Predškoláci milujú príležitosť pracovať na zvládnutí rozpoznávania a počítania písmen, čísiel a rozpoznávanie farieb. Spolu s týmito výhodami, stolové hry dávajú deťom priestor, aby sa naučili hrať v rámci pravidiel a hraníc. Vo veku 4 rokov je ťažké predvídať niečo zo života – stolové hry poskytujú vzácne vedomosti, keď predškoláci začnú chápať, ako hry fungujú.

stolové hry

Stolové hry socializujú deti.

Stolové hry utužujú tímového ducha a priateľské vzťahy

Stolové hry sú tiež výborným spôsobom, ako učiť deti o tímovej práci. Nechajte staršie deti hrať sa so svojimi menšími, aby sa mohli naučiť pracovať s ľuďmi rôzneho veku a zároveň sa učiť, ako byť spravodliví. Vďaka technológiám, ktoré dnes zohrávajú v našich životoch takú dôležitú úlohu, nachádzame čoraz viac detí v predškolskom veku „nalepených“ na tabletoch či mobiloch. Predstavte im zábavné  stolové hry a dajte im možnosť odpojiť sa od týchto zariadení a umožniť im stráviť nejaký kvalitný rodinný čas. Stolové hry sú ozaj fantastickým spôsobom, ako nájsť toľko potrebnú rovnováhu medzi skutočným životom našich detí a digitálnym prepojením. Umožňujú deťom vytvárať oveľa väčšie emocionálne vzťahy so svojimi rodičmi, súrodencami či priateľmi.

stolové hry

Stolové hry rozvíjajú deti.

Podporte hravosť vašich detí

Až sa nabudúce vaše dieťa rozhodne, že je čas vyskúšať si trpezlivosť a posunúť svoje hranice, namiesto toho, aby ste ich poslali do izby na určitý čas, zahrajte si s nimi stolovú hru! Tým sa nielen posilní vzťah, ktorý máte so svojím dieťaťom, ale naučí ich to tiež zvládať ich frustráciu. Nakoniec zistíte, že stolové hry pre vám môžu pomôcť pri výučbe o čestnosti a tímovom duchu. Ak nemajú radi prehru, potom je vhodný čas, aby ste z hry urobili vyučovací okamih a povzbudili ich, aby objavili nové zručnosti a zostali pokojní, aj keď sa veci nemusia dariť podľa ich predstáv.