Stropné lustre do obývačky, ale aj do spálne

Štandardný

Pri sťahovaní sa do nových priestorov alebo renovácií izieb často meníme aj svietidlá. Ak je aj toto dôvod, prečo ste zavítali na tento blog a čítate článok o lustroch, ste na správne adrese. Ako správne vybrať lustre? Aký je rozdiel medzi lustrami v obývačke a tými, ktoré vyberáme do spálne? Tak presne na túto problematiku sa zameriam. Inšpirujte sa týmto článkom a vyberte si lustre, ktoré vám budú dokonale pasovať.

lustre

Lustre ako spôsob osvetlenia obývačky spojenej s kuchyňou.

Ako efektívne osvetliť obývačku spojenú s kuchyňou?

Lustre nazývame aj stropné svietidlá. Okrem nich poznáme ešte aj nástenné a stolné. To je však úplne iná kategória. Práve spomínané stropné lustre, dodávajú nášmu priestoru najviac svetla. Zásobujú izby záplavou svetla, ktoré by malo vystačiť na celý priestor. Ak máte však spojené miestnosti, ako to býva zvykom napríklad pri obývačke a kuchyni, môžete mať aj dva či tri. V takomto prípade je izba príliš veľká na to, aby ste v nej svietili len jedným zdrojom svetla. Okrem toho si môžete pomôcť aj nástenným lampami, ktoré strategicky rozmiestnite však navôkol.

Lustre v obývačke v starobylom duchu

lustre

Luster v starobylom štýle.

Lustre v obývačke sú zrejme najčastejšou voľbou osvietenia. V prípade obývačky môžeme siahnuť nielen po čistých, moderných kúskoch ale aj po tých starožitnejších. Vytvoríte tak dojem historického nádychu. Ak zvolíte drevený, masívny nábytok, vytvoríte nádych starobylosti. K takémuto štýlu sa potom hodí napríklad kožená sedačka v hnedej farbe. Ak ste však zástancom minimalizmu, voľte čisté línie a materiál ako kov či nerezovú oceľ. Nábytok potom kombinuje buď do čiernej alebo bielej farby. Pokiaľ sa vám žiadajú nejaké kontrasty, siahnite po interiérových doplnkoch. Vankúše v pestrých farbách, prehozy a fotorámiky sú na to ako stvorené.

Osvetlenie v detskej izbe či v spálni

Lustre v detskej izbe sú nápaditejšie. Výrobcovia dnes siahajú po obľúbených motívoch z detských rozprávok, dostať kúpiť však môžete aj klasických motýlikov, srdiečka, postavičky, obláčiky a pod. motívy. Všetko, čo je milé a je pre najmenších, zaujme. V tomto prípade voľte práve ich obľúbené prevedenia. Deti sa potešia a budú mať pocit, že sa nachádzajú vo svojom vlastnom kráľovstve. Lustre do izieb sa tak, ako v obývačkách môžu skladať z viacerých žiaroviek. Avšak väčšinou ľudia siahajú po temnejšom svetle, príjemnejšom. Vtedy sa využíva aj tienidlo, ktoré bráni tomu, aby na nás prenikalo príliš silné svetlo.