Svadobná kapela oživí každú svadbu

Štandardný

Svadba je pre mnohých najvýznamnejším dňom v živote, ktorý si chcú užiť a zapamätať čo najlepšie. Aby bolo všetko podľa predstáv mladomanželov, s plánovaním sa začína už niekoľko mesiacov dopredu. Okrem miesta, jedla, šiat a neviem čoho všetkého, dôležitou súčasťou každej svadby je hudba. Predsa na svadbe sa chce každý zabaviť a zatancovať si. Aby sa teda hostia nenudili a cítili sa dobre, na svadbe by nemala chýbať živá svadobná kapela.

Ako sa hľadá svadobná kapela?

svadobná kapelaZaručeným receptom, ako vytvoriť na svadbe príjemnú atmosféru, je voľba živej hudby. Je to garancia toho, že hostia sa budú baviť a pretancujú celú noc. Existuje niekoľko spôsobov ako nájsť vhodnú svadobnú kapelu. Napríklad: Boli ste na podujatí kde hrala živá hudba, ktorá sa vám tak zapáčila, že ste si povedali: „Tak títo raz budú hrať na mojej svadbe“. Druhá varianta je veľmi podobná, a to že ste kapelu, ktorá sa vám zapáčila videli hrať na svadbe svojich známych. Pokiaľ sa vám nič také nestalo, stále je tu internet so širokou ponukou. Mnoho kapiel má profil na Facebooku alebo vlastnú web stránku, kde je možnosť si o nich niečo prečítať, vidieť fotky, vypočuť si nejakú skladbu či dokonca pozrieť video a prečítať komentáre od klientov. No a samozrejme ak máte známych kapelníkov a páči sa vám ich repertoár, stačí sa s nimi dohodnúť a je po probléme.

Dbať treba na každý detail

svadobná kapelaPri výbere svadobnej kapely treba myslieť na to, že to niečo stojí a na cene sa vopred dohodnúť. Cena nezávisí len od toho ako dlho bude kapela hrať ale aj od dátumu svadby. Kapela by nemala mať problém s repertoárom a mala by vedieť zahrať aj nejaké obľúbené skladby mladomanželov, na ktorých sa možno dohodnúť vopred. Svadobná kapela väčšinou zahŕňa spevák/speváčka alebo duo, gitara, basa, bicie, klávesy.  To samozrejme v prípade, že sa nejedná o folklórnu skupinu. Podľa miesta konania svadby, treba starostlivo zvoliť miesto kde sa kapela rozloží. Treba myslieť na svetlo a ozvučenie a taktiež je dobré vyhradiť pre kapelu miesto, kde si počas prestávok oddýchnu.

Dobre vybraná svadobná kapela nemôže na svadbe nič pokaziť, naopak, postará sa o skvelú atmosféru a spokojnosť mladomanželov aj hostí.