Tenisová obuv na tvrdý povrch, antuku alebo trávu?

Štandardný

Ak za tenisom častejšie vyrážate na tvrdý povrch, akým je betón alebo asfalt, potom je vhodné si vybrať topánky na tvrdý povrch. Ich podošva je vybavená viac pruhovou zmesou, vďaka čomu získate istotu pohybu na akomkoľvek hladkom povrchu a obuv sa vám nebude vyzúvať. Ak hráte prevažne na antuke či na kremičitom piesku, vyberajte si tenisovú obuv na antuku s tzv. stromčekovým vzorom, ktorý je pre tento povrch priamo navrhnutý.

obuv na antuku

Správna tenisová obuv na antuku

Obuv na tvrdý povrch má charakteristickú podrážku

Ak hráte na tvrdom povrchu akým je betón alebo špeciálne zmesi, ktoré sú používané na povrch tenisového kurtu, potom vaša obuv potrebuje veľmi kvalitnú podrážka. Rozhodne nerobte žiadne kompromisy, pretože podrážka dostane na takomto type povrchu maximálne zabrať. Určite nemáte záujem na tom, aby ste museli tenisové topánky po pár odohraných zápasoch zahodiť kvôli prasknutej podrážke.

Obuv na antuku alebo trávu

Antuka a tráva patrí medzi mäkké povrchy, a preto nie sú nároky na podrážku obuvi tak veľké ako pri hre na tvrdom povrchu. Mäkšie povrchy sú šetrnejšie nielen k podrážke samotnej obuvi, ale aj k chodidlám a kĺbovému aparátu. Na druhej strane ale obuv na antuke bude viac sledovať, teda sa bez dobrej podrážky tiež nezaobídete. Rozhodne budete potrebovať obuv, ktorá poskytuje veľkú stabilitu a postrannú odolnosť a pevnosť počas hry na antuke alebo tráve.

obuv na natuku

Tak, ako ich nosia aj profesionáli

Hmotnosť a stabilita obuvi na rôzne povrchy

Hľadajte takú obuv, ktorá je vyrobená z kvalitného materiálu, ale bude zároveň ľahká, pevná a umožní vám rýchly a vrtký pohyb po tenisovom kurte. Nemenej dôležité hľadisko, ktoré by ste mali zvážiť pri vyberaní tenisovej pánskej či dámskej obuvi sú financie, ktoré chcete na topánky vynaložiť. Ak hráte tenis pravidelne, určite by ste sa mali poobzerať po topánkach zo strednej a vyššej cenovej kategórie. Je dôležité, aby vám topánka maximálne sedela. Všetko toto platí samozrejme aj o obuvi na antuku.