Thajsko a dovolenka mnohých podôb

Štandardný

Thajské kráľovstvo leží v srdci juhovýchodnej Ázie. Svojou geografickou polohou je akousi prirodzenou bránou do Indočíny, Mjanmarska a južnej Číny. Vďaka svojmu tvaru a geografii sa delí na štyri prirodzené oblasti. Na hornatom severe sú to lesy, rozľahlé ryžové polia v centrálnej nížine, náhorná plošina na severovýchode, nádherné tropické ostrovy a dlhé pobrežie južného polostrova. Thajsko je konštitučnou monarchiou, v ktorej súčasný monarcha je v čele štátu už dlhšie ako pol storočia. Je teda najdlhšie vládnúcim thajským panovníkom.

thajsko

Thajsko je rajom na zemi.

Thajsko je zmesou rôznych kultúr a tradícií

Thajská minulosť aj prítomnosť sa vyznačujú bohatou zmesou a prelínaním sa rôznych kultúr a tradícií. So svojou hrdou históriou, tropickým podnebím a charakteristickou pohostinnosťou miestnych je táto krajina pre zahraničných návštevníkov nekonečným zdrojom inšpirácie a pokojnej radosti z každého prežitého dňa na dovolenke. Thajsko je krajinou mnohých podôb a starých tradícií, tichých chrámov i moderného mestského ruchu. Jeho história ako nezávislej krajiny siaha viac ako 7 storočí dozadu. Počas tejto doby krajina a jej obyvatelia vstrebali mnoho kultúrnych vplyvov a zmiešali si ich do jedinečnej a pozoruhodnej thajskej kultúrnej podoby.

Thajské masáže, kuchyňa a trhoviská

Thajsko ako turistická destinácia ponúka širokú škálu možností a atrakcií. Patria medzi ne miesta vhodné na rekreačné potápanie, piesčité pláže a desiatky tropických ostrovčekov. Pre mnohých je spestrením bohatý nočný život, početné archeologické náleziská a budhistické chrámy a paláce. Mnohých láka aj návšteva pôvodných horských kmeňov a bližšie zoznámenie sa s výnimočnou miestnou flórou a vtáctvom. Mnoho turistov si pobyt v Thajsku spestruje návštevou rôznych kurzov. Populárnymi sú v tomto zmysle thajská kuchyňa, buddhizmus a tradičné masáže.

thajsko

Thajsko ponúka skvelú kuchyňu.

Thajské národné slávnosti

Mnohých návštevníkov Thajska láka národný  sviatok Songkran, pri ktorom sa ľudia vzájomne polievajú vodou. Iní dávajú prednosť rozprávkovému Loy Krathong organizovanému na počesť predkov. Popri tom tu uskutočňuje mnoho slávností miestneho charakteru. Preslávená je slávnosť so slonmi poriadaná každoročne v Surin a podivuhodné slávnosti Phi Tá Khon v Dan Sai.