Topánky – aj vy radšej uprednostníte balerínky pred vysokými podpätkami?

Štandardný
topánky

Balerínky – topánky na každú príležitosť

Klasické dámske topánky bez podpätku, rovné, pohodlné, jednoducho balerínky. Obuv, ktorú pozná určite každá žena a nechýba v žiadnom dámskom botníku.

Balerínky sú topánky (takmer) na každú príležitosť

Balerínky sú topánky, ktoré sú vhodné na nosenie do práce, na nákup či prechádzku do mesta, ale rovnako vhodné sú aj na večernú príležitosť. Ich výber je taký rozmanitý, že sa hodia naozaj na každú príležitosť. Vzhľad topánky aj farebné prevedenie či zdobenie si vyberáme presne podľa príležitosti, na ktorú chceme balerínky využiť. Práve na večernú príležitosť si môžeme zvoliť balerínky, ktoré sa dnes už vyrábajú ako elegantná spoločenská obuv.

Na svadbu v balerínkach? Prečo nie?

Môžu byť zhotovené z materiálov ako napr. koža, satén či semiš a zdobené môžu byť štrasmi, kamienkami alebo flitrami. Čo sa týka farebnej škály tá je naozaj neobmedzená. Môžete si vybrať elegantnú a dobre kombinovateľnú čiernu farbu, pestré pastelové farby, ale aj balerínky v bielej či krémovej, v ktorých sa môžete dokonca aj vydávať. Aj bez podpätkov, v luxusných svadobných balerínkach môžete byť na svadbe princeznou a navyše, výhodou je, že vás určite nebudú bolieť nohy. Rovnako je to výborné riešenie aj pre vyššie nevesty.

topánky

Balerínky ako svadobné topánky

Takéto topánky sa však výborné hodia aj k džínsom, sukniam, elastickým nohaviciam, šortkám či šatám. Nosia ich ženy bez rozdielu veku, od malých dievčat a slečien až po zrelé dámy v najlepších rokoch.

Aby boli nohy zdravé…

Zo zdravotného hľadiska je najlepšie zvoliť si topánky (balerínky) s nižším podpätkom či platformou, pretože odborníci  z oblasti ortopédie tvrdia, že nie len nosenie vysokých podpätkov, ale aj nepretržité nosenie úplne rovnej obuvi bez podpätkov, nohám škodí. Je lepšie obuv striedať a nohám dopriať  denne aj  pár minút chôdze naboso, prípadne si s chodidlami zacvičiť cviky zamerané napríklad na uchopenie a pustenie predmetu. Nohám prospeje aj striedavý kúpeľ s teplou a studenou vodou. Rozhodne sa však obľúbených balerínok nemusíte vzdávať, postačí ak si vždy vyberiete len tie naozaj kvalitné.