Topánky pre deti – kvalita na prvom mieste

Štandardný

Nič nie je dôležitejšie ako kvalitné topánky pre deti – ani značkové detské oblečenie, drahý nábytok či hračky od výmyslu sveta. Detská obuv je jednou z najdôležitejších vecí a pri ich kúpe si treba všímať hneď niekoľko parametrov a nekupovať hneď prvé topánky, ktoré vám padnú do oka. Áno, možno sú na pohľad krásne a podľa najnovšej módy, ale čo ak sú vášmu dieťaťu priúzke a chôdza v nich mu bude nepohodlná? Vzhľad topánok by nikdy nemal byť na prvom rade, prioritou by pre vás mala byť ich kvalita. Detské chodidlo rastie a vyvíja sa a pokiaľ preň zvolíte nevhodnú obuv, po krátkom čase sa začne deformovať – a tomu sa chceme samozrejme vyhnúť.

topánky pre deti

Kvalitné topánky pre deti – ich výber nepodceňujte

Topánky pre deti – merať, merať, merať

Topánky pre deti sa nikdy nekupujú od oka a preto je veľmi dôležité, aby ste skôr než nejaký obchod navštívite, poznali skutočnú veľkosť chodidla vášho potomka. Len tak si môžete byť istí, že preňho kúpite vhodnú a zdravú obuv, ktorá jeho chodidlu nebude brániť v zdravom raste. Dĺžku chodidla získate tak, že mu jeho nohu obkreslíte na papier na ktorom bude stáť – dostanete tak nielen skutočnú dĺžku, ale aj šírku chodidla. Rodičia veľmi často kupujú topánky pre deti, ktoré sú užšie než noha ich dieťaťa. Šírka topánky je pritom rovnako dôležitá ako jej dĺžka a tak skôr než nejaké topánky pre deti kúpite, mali by ste si ich poriadne premerať.

topánky pre deti

Každú detskú obuv správne odmerajte

Topánky pre deti musia byť o niečo väčšie než detské chodidlo

Pri detskej obuvi sa musí vždy rátať s určitým nadmerkom, čo v praxi znamená, že topánky pre deti by mali byť o niečo väčšie, než chodidlo vášho dieťaťa. Detská noha rastie a potrebuje v topánke dostatok miesta. Zdravý nadmerok pre detskú obuv je 10-12 mm, pričom zimná obuv by mala byť väčšia až o 15 mm, keďže deťom v tom čase obúvame na nohy hrubé ponožky.