Topánky – ženskosť dámskych lodičiek

Štandardný
topánky

Topánky na vysokom podpätku sú symbolom ženskosti

Dámske lodičky – topánky, ktoré dajú vyniknúť ženským nohám aj celej postave, symbol ženskosti a vlastného štýlu. Tieto topánky prešli už dlhou históriou a celými stáročiami od čias starého Egypta, cez obdobie vlády francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV., kedy topánky na podpätkoch nosili dokonca aj muži, až po súčasnosť.

Lodičky mnohých tvárí

Boli to práve topánky a výška ich podpätku, ktoré v minulosti poukazovali na skutočnosť, či ide o bohatého, alebo chudobnejšieho človeka (čím vyšší podpätok tým zámožnejší človek). Aj dnes môžeme topánky na podpätkoch vnímať rôzne, môžu byť športové, elegantné, rafinované, extravagantné, ale môžu pôsobiť aj vyzývavo a sexi.

Lodičky sú topánky (takmer) pre každú príležitosť

Dámske lodičky sú vhodné na spoločenské udalosti, ako napr. na plesy, zábavy, svadby či do divadla, ale nájdu využitie aj v bežnom každodennom živote. Veľa žien ich nosí do práce, pretože sú pracovné pozície, kde sa vyslovene vyžaduje elegancia a formálne oblečenie v podobe kostýmu a lodičiek. Dámske lodičky sú naozaj univerzálne topánky, ktoré môžete nosiť naozaj ku všetkému, či už sú to šaty, sukne, klasické nohavice alebo rifle. Dámske lodičky sú módnym doplnkom, bez ktorého si to už ani nevieme predstaviť a určite by nemali chýbať v šatníku žiadnej dámy.

Ako si vybrať pohodlné topánky?

topánky

Aj vy milujete topánky na vysokých podpätkoch?

V súčasnej dobe je na trhu obrovský výber dámskych topánok rôzneho strihu, farby, veľkosti aj materiálového prevedenia. Stačí si len správne vybrať, ale to niekedy nie je vôbec jednoduché. Výberu topánok venujte dostatok času a pozornosti, pretože v nich strávite nie len niekoľko hodín, ale niekedy aj celý deň či dokonca celú noc na plese. Topánka by mala na nohe správne sedieť, nesmie tlačiť, ale ani sa vyzúvať. Veľmi dôležitý je aj materiál,  z ktorého je obuv vyrobená, ako aj výška podpätku. Najvhodnejšia a najmenej zdraviu škodlivá je obuv so strednou výškou podpätku (približne 3 – 4 cm), lebo ani príliš vysoké podpätky a ani topánky s úplne rovnou podrážkou bez podpätku vašim nohám veľmi neprospejú.