Toy Story – dve dekády rozprávok a hračiek

Štandardný

Keď sa pred viac ako dvadsiatimi rokmi dostal do kín prvý „animák“ Toy Story od spoločnosti Pixar, zrejme len málokto mu predpovedal taký úspech, aký u návštevníkov kín a hlavne detských divákov dosiahol. Takmer okamžite sa rôzne motívy z tohoto filmu objavili na oblečení pre deti aj pre dospelých. Vznikali rôzne stolové hry, ku ktorým sa pridali aj tie počítačové a zanedlho ste mohli nájsť postavičky z Toy Story takmer všade.

toy story

Populárne postavičky zo série Toy Story

Toy Story pokračuje

Aj vďaka veľkému záujmu príbeh hračiek už po pár rokoch pokračoval a film Toy Story 2 bez problémov splnil očakávania investorov aj fanúšikov. To však stále nebol koniec a tak sme sa tohto roku dočkali štvrtého pokračovania. A že mal znovu úspech, dokazuje aj zvýšený záujem o všetko s motívom postavičiek z filmu Toy Story 4, počínajúc drobnými suvenírmi, cez oblečenie, až po rôzne druhy hračiek a hier.Počas týchto rokov sa tým najzapálenejším fanúšikom podarilo zistiť mnoho zaujímavých faktov o tom, ako niektoré časti filmov vznikali. Napríklad rôzne názvy, farby či dokonca mená postavičiek. Tu je niekoľko z nich… Podľa producentky tretej časti Darly K. Anderson pomenovali postavu Darly vo filme Hľadá sa Nemo, ktorý tiež tvorila spoločnosť Pixar. Počas tvorby filmu Toy Story 3 animátori nakreslili 92 854 storyboardov, z ktorých sa zhruba polovica dostala do výroby. Celkovo je v tretej časti naanimovaných 302 postáv. Toľko k tretej časti.

toy story

Figúrka Disney – Toy Story 4 – Alien

Čo si možno nevšimnete

Informácie zo zákulisia natáčania a výroby sú síce zaujímavé, ale veľa zaujímavých vecí môžete nájsť aj ako divák. Producenti z Pixaru totiž radi skrývajú do filmu rôzne nečakané detaily. Počas výroby prvých troch častí im fantázia skutočne pracovala na plno. Posúďte sami. Na pozadí jednej zo scén sú na poličke poukladané rôzne knihy, ktoré majú názvy podľa krátkych animovaných filmov od spoločnosti Pixar. V prvej časti Toy Story stojí Buzz v jednej zo scén pri kufríku s náradím značky Binford. Rovnakú značku nájdete aj v sitcome, kde hral hlavnú úlohu Tim Allen, ten istý, ktorý Buzzovi dal svoj hlas. Ak ste pozorný divák, mohli ste si všimnúť, že v tretej časti má Woody pravý rukáv na košeli zašívaný. Toto zašívanie však podstúpil ešte v druhej časti. Takto by sme mohli pokračovať, ale ak chcete, nájdete si takéto pikošky aj sami. Pre mnohých fanúšikov je to dokonca koníček. A keby ste chceli nájsť nejakú zaujímavú hračku pre svoje dieťa, s motívom filmovej série Toy Story, zo širokej ponuky si určite vyberiete. A možno nájdete aj nejakú hru pre seba.