Tradičná, upravená alebo pušková kuša?

Štandardný

Kuša je strelná zbraň s vysokou presnosťou a účinnosťou. Ako strelivo slúžia kvalitné šípy s oceľovými hrotmi. Tradičné reflexné kuše majú jednoduché reflexné lučište, ktoré po výstrele  udeľuje šípu dostatok energie potrebnej k zasiahnutiu alebo uloveniu aj veľmi vzdialeného cieľa. Vďaka novým konštrukčným materiálom sú tieto kuše kompaktné, disponujú vysokým výkonom, sú veľmi presné a spoľahlivé. Pri dodržaní základných pravidiel údržby je reflexná kuša takmer nezničiteľná. Poslúži vám aj v extrémnych podmienkach, akou je odľahlá ľudoprázdna divočina, tak aj u nás doma kdekoľvek počas pobytu na chalupe pri rekreačnej športovej streľbe na cieľ.

kuša

Športová kuša

Dielensky upravená kuša

Medzi upravené kuše patria najmä  výrobky pre strelcov menších postáv, ktorí nedokážu vďaka výške postavy dotiahnuť tradičnú kušu. Tieto kuše sú z komponentov kanadského Excaliburu v kombinácii masívnom duralovým telom, lícnicou  a špeiálnym tlmičom tetivy. Kvalitne dielensky upravená kuša  má pri výstrele ďaleko menšie vibrácie práve vďaka telu z plného materiálu. Ramená tak majú väčšiu životnosť. Takáto upravená kuša je určená pre skutočných znalcov, ktorí sa neuspokoja s klasickou sériovou výrobou. Chcú mať extra presnosť, silu, a brutálny výkon. Určená je na lov, alebo na športové súťaže 3D, kde je  eventuálne chyba v odhade kompenzovaná extrémne plochou dráhou letu.  Upravené kuše disponujú väčším výkonom, ale zároven bývajú utlmené tak, aby počas výstrelu bol znížený hluk a vibrácie.

kuše

Nastrojený strelec

 

Pušková kuša reflexná alebo kladková?

Uvažujete o tom, že si zaobstaráte efektívnu puškovú kušu pre rekrečnú streľbu alebo dokonca ako súčasť výbavy na outdoorové prežitie? Medzi tri nevýhody puškovej kuše patrí pomalé nabíjanie, hmotnosť  a jej rozmery. Na trhu je pomerne veľký výber puškových kuší. Možno si vyberať medzi dvoma hlavnými typmi, kladkovou kušou a reflexnou kušou. Ďalej sa rozlišujú tieto kuše podľa použitia na športové a lovecké. Pre survival účely a outdoorové aktivity  sa jednoznačne doporučuje pribaliť si do terénu  reflexný typ kuše aj preto, že  je nenáročný na údržbu.

kuša

Obal na kušu