Turecko je najpopulárnejšou destináciou pre Slovákov

Štandardný

V aktuálnom rebríčku naj-navštevovanejších letných dovolenkových destinácií sa na prvom mieste neohrozene ocitlo Turecko. Krajina sa snaží profilovať, že má európske hodnoty. To sa dá povedať, ale len o jej západnej časti, kde Slováci trávia svoj pobyt najradšej. Turecko vďačí za svoju popularitu ideálnemu podnebiu, množstvu letovísk a pobrežiu, ktoré krajinu obopína. Samozrejmosťou sú skvelé služby, ktoré sú na svetovej úrovni. O dovolenkára je tu postarané na 100% a vždy aj o trochu viac. Preto sa sem rado vracia každoročne tisíce Slovákov.

turecko

Aj takúto možnosť zážitku ponúka Turecko

Turecko neustále rozvíja svoj cestovný ruch

Trvalo stáročia než sa z Turecka stala civilizovaná krajina, ktorá by netúžila len po dobytí Európy. Vďačiť za to môžu obyvatelia krajiny Atatürkovi, ktorý bojoval za moderné smerovanie Turecka. Jeho reformy zmenili podobu krajiny na moderný a demokratický štát. Jeho podobizeň nájdete v krajine takmer na každom kroku. Domáci sú na neho veľmi hrdí. Zmenil ich život, a to doslova. Obyvateľstvo je od turizmu doslova závislé a robí všetko pre to, aby sa tu hostia cítili ako nikde inde na svete. Populárnou a najviac sa rozvíjajúcou sa letoviskovou súčasťou Turecka je Turecká riviéra. Toto územie je najvyhľadávanejšou časťou štátu. Nachádza sa na brehu Stredozemného mora, medzi Antalyou a Alanyou. To je to pravé Turecko.

turecko

Turecko a jeho nádherné pobrežie

Rozvoj, ktorý ocenia najmä turisti

Turecká riviéra pre Turecko prináša ročne až 12 miliónov turistov. Nachádza sa tu množstvo nových budov a hotelov. Na aktívny turistický ruch sa využíva táto oblasť len približne tridsať rokov. Preto môžete rátať s tým, že sa jedná o modernú oblasť, ktorá poskytuje tie najlepšie služby. V minulosti táto časť Turecka slúžila ako poľnohospodárska oblasť, kde sa pestovali banány, citrusové ovocie, papriky, paradajky, uhorky a aj bavlna. Vďaka miestnej úrodnej pôde si Turecko vypestuje také množstvo ovocia a zeleniny, aké potrebuje. Pokiaľ milujete historické mestá, tak Istanbul je jasnou voľbou. Nezabudnite ochutnať miestnu gastronómiu a pravý turecký kebab, ktorému sa tie naše nevyrovnajú.