Umývačka na poháre je základný prvok gastroprevádzok

Štandardný

Umývačka na poháre býva niekedy neprávom kritizovaná za nedokonalý výsledok umývacieho procesu. Tento nedostatok je však vo väčšine prípadov spôsobený používaním nesprávnych alebo nekvalitných umývacích prostriedkov, ktoré kvalitu umývania zásadne ovplyvňujú. Je preto potrebné postupovať podľa odporúčania výrobcu. Dnešné umývačky na poháre majú oveľa nižšiu spotrebu elektrickej energie a sú šetrnejšie k životnému prostrediu, tak prečo si tento komfort nedopriať tiež. Obstarávacie a prevádzkové náklady mnohonásobne vynahradia úsporu času a poskytnutý komfort.

umývačka na poháre
Umývačka na poháre H 53

Nové umývačky sú ekologické 

V reštauráciách, hoteloch či krčmách sú profesionálne umyté poháre nutnou podmienkou úspechu. Umývačky na poháre dôkladne umyjú poháre akéhokoľvek tvaru, veľkosti a materiálu. Umývačky sú zväčša určené pre pohostinské zariadenia, kde sú žiarivé poháre vizitkou podniku a profesionality.  

Pri nových umývačkách pohárov je možné prispôsobiť faktory pôsobiace na proces umývania podľa špecifických požiadaviek – najmä podľa typu a stupňa zašpinenia, stability a dekóru skla. Pomocou prispôsobenia faktorov pôsobiacich na proces umývania – predovšetkým tlaku, času, množstva umývacieho prostriedku a teploty – garantujú umývačky vždy čisté a hygienicky nezávadné výsledky umývania a súčasne chránia aj samotné poháre. Horúca para je priamo odsávaná z vnútorného priestoru stroja. Jej energia sa využíva pre zahrievanie studenej prívodnej vody. Novodobé umývačky na poháre navyše prinášajú úžitok vo viacerých ohľadoch: zlepšujú klímu v miestnosti, šetria energiu a chránia životné prostredie. 

umývačka na poháre
KARTÁČ NA POHÁRE

Vyberte si správne 

Profi umývačky riadu sú vybavené vždy dávkovaním oplachového prostriedku, naviac aj dávkovaním umývacieho prostriedku. Umývačky môžu vypúšťať vodu samospádom (bez odpadového čerpadla) alebo sú vybavené odpadovým čerpadlom. Dno umývačky musí byť vyššie ako odpad. Podľa požadovaného výkonu umývačky volíme jej pripojenie na 230 V alebo 400 V. Profi gastro umývačky na poháre možno dovybaviť rôznymi druhmi košov pre optimálny výsledok umývania a zmäkčovačom vôd. Hľadajte vždy takú umývačku na poháre, ktorá je v celonerezovom prevedení s jednoduchou obsluhou a údržbou.