Vešiak na kľúče – potrebujem ho?

Štandardný

Vešiak na kľúče je pekným doplnkom v chodbe bytu či domu. Často krát je umiestnený na stene, alebo na vchodových dverách z vnútornej strany. Zároveň je pre mnohých užitočným pomocníkom, keďže majú problém s večným hľadaním kľúčov pri odchode z domu. Pre niekoho je to praktický, priam nevyhnutný pomocník, pre iných nepodstatná vecička.

Vešiak na kľúče

Vešiak na kľúče si môžete vyrobiť aj samy.

Vešiak na kľúče je užitočný

Vešiak na kľúče je dobrá pomôcka. Okrem praktického uloženia všetkých kľúčov, ktoré v živote používate – od bytu, od auta, chaty, pivnice, garáže, od rodičovského domu…, je to tiež skvelé miesto pre uskladnenie pošty, drobných mincí (pre parkovanie alebo MHD) a pod. Keď si navyše zvolíte unikátny dizajn pre vešiak na kľúče, môže slúžiť ako skvelý dekoratívny doplnok predsiene.

Vešiak na kľúče

Jedinečný vešiak nielen na kľúče.

Poznáte domy a byty v Spojenom kráľovstve?

Angličania, Škóti a Welšania sú typickí tým, že chodia na opačnej strane cesty než ostatné krajiny, že majú vodovodné kohútiky zvlášť na teplú a zvlášť na studenú vodu, či vysúvacími okami. A sú tiež typickí tým, že majú „dieru“ v domových dverách. Je to vlastne otvor na poštu. Namiesto schránok majú jednoducho vyrezaný otvor, ktorý je síce zabezpečený príklopom, no nepôsobí práve najbezpečnejšie.

Pred niekoľkými rokmi bol celoštátne známy problém práve s týmito poštovými otvormi na dverách. Ľudia si totiž bežne odkladali svoje kabelky alebo mali umiestnený vešiak na kľúče v chodbe, len pár cm od dverí. Vešiak na kľúče mohol mať kľúče od bytu/domu, ale aj napr., kľúče od auta. Problém, ktorý v štáte nastal bol kvôli krádežiam áut a prepadoch bytov a domov, pričom zámky neboli nikdy poškodené. Nie je ťažké domyslieť si, ako sa zlodej dostal ku kľúčom, ktoré potreboval pre svoj pohodlný prepad alebo krádež. Z toho vyplýva ponaučenie, že hoci na Slovensku takéto domové dvere nemáme, vždy je lepšie umiestniť vešiak na kľúče na bezpečné miesto, to znamená čo najďalej od okien a dverí, alebo sa naučiť odkladať kľúče na iné a stále rovnaké miesto. Veď váš domov a možno aj auto sú tým najcennejším materiálnym majetkom, ktorý vlastníte.