Vesta a jej novodobé podoby a využitie

Štandardný

Móda nás snáď nikdy neprestane prekvapovať. Chceme či nie, neustále bude prichádzať s novými módnymi trendami a štýlmi, ktoré postupom času buď prijmeme, alebo aj odmietneme prijať za svoje. Jedným, tak trošku kontroverzným módnym štýlom, je napríklad vesta. Prečo pomenovanie kontroverzná? Hneď vysvetlím.

Módny prvok stelesňujúci kontrast

vesta

Kožušinová vesta na chladnejšie dni.

Neviem ako vám, ale mne osobne sa ako prvá automaticky vybaví teplá zimná vesta. V tomto ohľade je vesta ten druh oblečenia, ktorý je viac módny, ako funkčný. Je jednoducho kontroverzný. A to z toho pohľadu, že napriek tomu, že jeho účelom je zahriať, je bez rukávov. Možno trošku nelogické, ale v móde niekedy logiku netreba. Čo treba, je šokovať. V istom zmysle sa ani niet čo čudovať, ak s takýmto naším oblečením staršia generácia (napríklad naše babičky), nie sú stotožnené. Oni totiž poznajú len účelovú módu. Nuž, ale aj takéto štýlové protiklady móda so sebou prináša.

Vesta, ako prejav módnosti

vesta

Štýlová čierno-biela dámska vesta.

Áno, na vesty sa je potrebné pozerať najmä z tej módnej stránky. V prvom rade je potrebné podotknúť, že okrem teplých viest, možno v ponuke nájsť aj veľa ďalších vyhotovení tohto oblečenia. V tejto oblasti máme na výber naozaj širokú škálu produktov. K dispozícii sú pre nás krátke či dlhé, kožené či koženkové, teplé hrubšie pletené vesty či tenšie vestičky určené len na dotvorenie výsledného outfitu a pod. Takýmito imidžovými vestami sa rozumejú napríklad rifľové vesty, či vesty z mäkkej kože, ktoré sú momentálne veľmi trendové. Úžasne sa nosia najmä k džínsom alebo legínam. Originalite sa však medze nekladú. Vesta si doslova žiada kreativitu v jej nosení. Tá, ak sa vydarí, tak náš výsledný“ look“ vyzerá naozaj skvelo. Dá sa totiž nosiť nie len zapnutá, či už na zips alebo gombíky, ale aj len tak voľne. Každý zo spôsobov jej nosenia pôsobí v očiach „módnych kritikov“ veľmi atraktívne a módne.