Vhodná klimatizácia do bytu zvyšuje komfort 

Štandardný

     Vhodná klimatizácia v domácnosti je riešením, ktoré využíva stále viac ľudí. Správne zvolená a nainštalovaná  klimatizácia zaisťuje pohodlie a poskytuje požadovaný chlad v horúcich dňoch. Domáca klimatizácia do bytu zlepší prúdenie vzduchu a  aj ho vyčistí. Čo je veľkou výhodou najmä vo veľkých mestách s  výrazne znečisteným ovzduším.

    Veľkým prínosom klimatizácie v  domácnosti je hlavne to, že zabezpečuje komfortnú reguláciu teploty pre ľudský organizmus a neustále prúdenie vzduchu. Klimatizačné zariadenie funguje tak trochu ako „chladnička“. 

Klimatizácia vám umožní príjemný relax vo vašom príbytku i v horúcich mesiacoch.

Klimatizácia do bytu zvyšuje kvalitu vzduchu 

     Domáca klimatizácia odoberá vzduch z okolia a následne pomocou chladiaceho systému a špeciálnych mechanizmov znižuje jeho teplotu. Počas tohto procesu vzduch navyše prechádza cez filtre. Vďaka tomu sú ochladzované častice vzduchu privádzané ventilátorom oveľa čistejšie. Výrazne sa zlepšuje kvalita vzduchu v celej miestnosti. 

     Inštalácia domácej klimatizácie zvyšuje komfort bývania v  byte. Hlavnou nevýhodou tohto typu zariadenia sú samozrejme náklady.  Kúpa, inštalácia aj následná prevádzka. Ak sa rozhodnete používať klimatizáciu, mali by ste počítať s  určitým nárastom účtov za elektrinu a nutnosťou jej pravidelného čistenia. 

klimatizácie pohľad zvonku na byty
Klimatizácie sa v posledných rokoch vďaka svojim výhodám tešia veľkej obľube.

Ionizátor a  zvlhčovač vzduchu 

    Klimatizácie do bytu, ktoré nie sú vybavené ionizáciou a zvlhčovaním, môžu vysušovať vzduch v miestnostiach. To zase môže viesť k podráždeniu a infekcii slizníc.  Dlhodobé používanie takéhoto zariadenia môže mať priamy vplyv na zhoršenie zdravia všetkých členov domácnosti. Pri kúpe klimatizácie sa oplatí venovať pozornosť tomu, či má tieto doplnkové prvky. Prípadne dokúpiť samostatné zariadenia, ktoré spĺňajú chýbajúce funkcie. 

    Klimatizácia sa dnes stáva štandardom. Inštalácia tohto zariadenia môže byť niekedy nákladná a problematická, najmä ak bývate v paneláku alebo v historickom nájomnom dome.  

Stála cirkulácia vzduchu 

    Klimatizácia zabezpečuje stálu cirkuláciu vzduchu najmä pri modeloch s externe namontovanými prvkami. Mnohé modely sú navyše vybavené ionizátormi a zvlhčovačmi vzduchu. Vďaka nim si prispôsobíte podmienky vo vnútri vášho domova svojim aktuálnym potrebám. 

    Dobrá klimatizácia odstraňuje problém s množením baktérií a plesní, ktorý je bežný najmä v starších a zle zateplených bytoch. S takýmto moderným klimatizačným zariadením sa nemusíte obávať nechcenej prítomnosť  škodlivých mikroorganizmov.