Vodné postele – aké sú výhody a nevýhody?

Štandardný

Vodné postele boli v istom období obrovským hitom. Už len kvôli ich názvu ich chceli mať doma všetci – ženy, muži, deti, starší aj mladší, avšak prekážkou boli hlavne vysoké finančné náklady na kúpu takejto postele. Postupom času teda vodná posteľ pomaly upadla do zabudnutia, no dnes sa do domácností vracia späť v plnej sile. Nová, kvalitnejšia a hlavne cenovo prijateľnejšia. Aké sú teda výhody a nevýhody vodných postelí? Rozhodnite sa, či ju chcete mať doma aj vy…

Pohodlie nadovšetko

Nepopierateľne najväčšou výhodou, ktorú vám vodné postele poskytnú, je pohodlie. Voda obsiahnutá v matraci je zárukou toho, že sa matrac prispôsobí presne požiadavkám vášho tela a tak môžete zabudnúť na ranné bolesti chrbta, nočné prehadzovanie sa z boka na bok a podobne. Túto výhodu ocení každý človek, avšak najviac tí, ktorí trpia chronickými bolesťami chrbta, majú problémy s pohybovým aparátom či tehotné ženy, ktoré počas spánku potrebujú pohodlie zrejme najväčšmi.

postele

Výhody vodnej postele ocenia najmä tehotné a dojčiace ženy

Príjemná teplota, ale vyššie výdavky

Okrem toho, že sa vám vodné postele prispôsobia presne na mieru, je tu aj ďalšia výhoda spojená s maximálnym komfortom. Na to, aby voda v matraci nevychladla sa využíva elektrická energia, čo súvisí s tým, že si teplotu matraca môžete nastaviť úplne sami presne podľa svojich predstáv. V lete vás zrejme poteší o niečo nižšia teplota postele, v zime si zasa radšej „prikúrite“. Využívanie elektrickej energie má však aj jednu nevýhodu – určite sa to odrazí na vašej spotrebe, čo znamená, že náklady na vodné postele sa vám o čosi zvýšia.

Pozor na plodnosť!

Mimochodom, vedeli ste, že pred vyššou teplotou vodnej postele varujú hlavne sexuológovia? Neprimeraná teplota totižto negatívne vplýva na mužské spermie a tým aj na plodnosť.

Vodné postele sú vhodné pre alergikov

…to vodné postele určite sú. Vo vodnom matraci totižto nemajú baktérie a roztoče žiadnu šancu usádzať sa. Nemusíte sa báť ani „zatuchnutia“ a zašpinenia vody v matraci. Kvalitné vodné matrace totižto využívajú špeciálny kondicionér, aby sa práve takýmto problémom predišlo.

Nuž a na záver ešte jedna výhoda: Vyhnete sa rýchlemu opotrebovaniu matraca. Vodné postele totižto nijak „nevyležíte“ a pri bežnom užívaní vám budú slúžiť dlhé roky.

postele

Vodné postele pre vaše maximálne pohodlie