Vreckové nože – vďaka svojím rozmerom sa zmestia všade

Štandardný

Vreckové nože sú dostatočné malé, aby sa dali nosiť vo vrecku nohavíc, bunde, podľa čoho sú aj pomenované. Samozrejme, nie je len veľkosť dôležitá, ale aj ich hmotnosť, aby vám nesťahovali nohavice alebo nejakým iným spôsobom neprekážali. Tento typ nožov je určený na každodenné nosenie. Aby vás neprekvapila nejaká situácia a vy nebudete mať po ruke svojho pomocníka.

Vreckové nože

Malý ale praktický

Vreckové nože alebo aj nazývané zatváracie nože

Klasické zatváracie alebo vreckové nože, poprípade ešte skladacie patria medzi najobľúbenejšie aj kvôli cenovej dostupnosti a možnosť výberu multifunkčných typov – vďaka ktorým sú všestranné a praktické do každej situácie. Sú na nezaplatenie pri cestovaní a pobyte v prírode, kde  by bolo hriechom si neposedieť pri ohni. Niektorí ľudia si našli ich využitie dokonca v práci, či v domácnosti.

Vreckové nože

Trocha zlatého dizajnu

A čo tak nôž pre dobrodruhov ?

Už keď som písal vyššie o prírode, tak mi to nedalo nespomenúť nože prispôsobené na prežitie. Nepredstavujte si hneď obrovské sumy, nájdu sa aj lacné varianty, ktoré sú v pomere cena-kvalita. Niektoré typy majú dutú rukoväť v ktorej je schované príslušenstvo a tak je chránené pred vlhkosťou alebo ich znehodnotením. Natrafil som na nože, ktoré mali v dutine rukoväti zápalky a iné pomocné prostriedky na rýchle pripravenie ohňa, takže ten priestor viete naozaj vyplniť tým, čo uznáte za vhodné. Rukoväť je zvyčajne z proti šmykového materiálu alebo má v sebe špeciálne ryhy, obojstranný záštit, aby ste pri práci mali chránené prsty. Na chrbtovej časti čepeli je pílka, ktorá nesmie chýbať na žiadnom noži pre dobrodruhov.  Je len na vás koľko chcete do takéhoto noža investovať. Drahšie varianty sú vyrobené z jedného kusa kvalitnej nerezovej ocele, čo znamená, že nôž je maximálne spoľahlivý a odolný. Všeobecne nože na prežitie majú okrem púzdra, ktoré viete pripevniť o opasok aj na rukoväti alebo v čepeli dieru na prevlečenie šnúrky, takže nôž zaručene len tak ľahko nestratíte.

Vreckové nože

Nestarnúca klasika