VRP a jej výhody a inštalácia aplikácií

Štandardný

VRP alebo Virtuálna Registračná Pokladnica sa stala povinnou výbavou, ktorá sa vzťahuje na každú fyzickú alebo právnickú osobu, ktorá na základe oprávnenia na podnikania fyzicky predáva tovar alebo poskytuje určité služby. Za predaj tohto tovaru alebo poskytovanie vymedzených služieb však zároveň prijíma aj peniaze v hotovosti alebo iné platobné prostriedky, ktoré nahrádzajú hotovosť.

Používanie virtuálnej registračnej pokladnice sa vzťahuje aj na podnikateľov, ktorí majú trvalý pobyt alebo má ich firma sídlo mimo územia Slovenska.

Podmienkami na používanie virtuálnej pokladnice sú teda: vykonávanie podnikateľskej činnosti, prijímanie tržieb v hotovosti na predajnom mieste a predaj tovaru alebo poskytnutie vymedzenej služby. Ak len jedna z uvedených podmienok nie je splnená, povinnosť používať takúto pokladnicu nevzniká.

vrp
VRP má rôzne prevedenia

Výhody VRP

Virtuálna registračná pokladnica má hneď niekoľko výhod. Prvou je to, že ju máte kedykoľvek so sebou a môžete riadiť cez Váš mobil, cez aplikáciu VRP Pokladnica, s ktorou nemusíte robiť denné uzávierky. Kasu zároveň nemusíte vystavovať tak, aby na ňu zákazník videl. Môžete v nej viesť až 3000 tovarových položiek, ktoré jednoducho pridáte do inventára bez servisného poradcu. Nepotrebujete žiadne servisné prehliadky a neplatíte žiadne poplatky. Pokladnicu nakoniec dostanete zdarma od Finančnej správy SR.

vrp
Existujú prevedenia pre gastroprevádzky, obchody ale i podujatia

Prechod na VRP

Prechod na VRP zvládnete raz-dva. Stačí si prejsť týmito tromi krokmi: podaním žiadosti, inštalovaním aplikácie pokladnica a inštalácia tlačiarne vrp. Aby ste mohli eKasu používať, Finančná správa SR Vám po požiadaní (výhradne) cez ich portál pošle prihlasovacie údaje a kód. Táto časť Vám nezaberie viac ako 2 minúty, avšak na prístupové údaje si budete musieť počkať. Finančná správa by Vám ich mala odoslať poštou do dvoch týždňov.

Aplikáciu Pokladnica jednoducho nájdete v Obchod Play vo Vašom Androide alebo v AppStore v iOS (Iphone). Do aplikácie sa prihlásite pomocou údajov zaslaných Finančnou správou. Následne do aplikácie zadáte všetky Vami predávané položky.

Na záver budete potrebovať inštalovať tlačiareň pre vydávanie dokladov zákazníkom. K tlačiarni je potrebná aplikácia VRP Driver, ktorá nastaví tlačiareň na Váš telefón.