Výber moto bundy nesmiete odfláknuť

Štandardný

Pokiaľ jazdíte na motorke, alebo sa chystáte nejakú si kúpiť, medzi základnú výbavu patrí kvalitné moto oblečenie. Jeho súčasťou sú aj moto bundy, ktoré sú dnes obľúbeným módnym doplnkom aj u „ne-motorkárov“. Ak ste však vášnivým jazdcom na motorke, moto bunda by mala byť nie len štýlová, ale hlavne by mala plniť svoj účel.

Pri kúpe moto bundy myslite na bezpečnosť

Moto bundyMoto bundy sú špeciálne navrhované a šité tak, aby vás počas jazdy chránili. A to tak pred zimou, ako aj pred teplom. Okrem špeciálneho materiálu, z ktorého sú moto bundy vyrobené, veľmi dôležitým prvkom ochrany sú chrániče. A tam je tiež rozdiel medzi obyčajnou bundou a moto bundou. Na obyčajnej bunde totiž chrániče nenájdete. Chrániče sú umiestnené väčšinou na pleciach, lakťoch a chrbte. To, akým spôsobom sú pripevnené, je veľmi dôležité. Zle pripevnené chrániče sa totiž pri páde môžu uvoľniť, a tým vlastne nesplniť účel, na ktorý sú určené. Chránič chrbta chráni hlavne chrbticu. Pri páde z motorky to môže byť teda prvok, ktorý vás ochráni od jej poškodenia, ktorého následkom môže byť aj ochrnutie. Ďalším prvkom moto bundy, ktorý vám tiež môže zachrániť život, sú reflexné prvky. Tie hrajú významnú úlohu pri jazde na motorke v noci alebo za zlej viditeľnosti. Sú veľmi dôležité najmä ak vlastníte bundu tmavšej farby, kvôli ktorej ste v tme úplne neviditeľný. Môžete nosiť aj reflexné vesty, ale to už asi nie je tak „cool“.

Bunda vám musí padnúť ako uliata

Moto bundyAby moto bunda mohla splniť svoj účel, musí vám dobre sadnúť. Musíte sa v nej cítiť pohodlne, či už stojíte alebo sedíte a naťahujete sa za riadidlami. Rukávy musia byť teda dostatočne dlhé. Správne číslo moto bundy zabezpečí, že ochranné prvky budú umiestnené na miestach, ktoré majú chrániť. Preto pri výbere bundy buďte naozaj dôsledný.  Aby sa vzduch či iné elementy nedostali do bundy, otvory okolo zápästí, krku a bokov by mali byť užšie.

Kvalitné motobundy sú možno trochu drahšie, no výsledkom bude vaša spokojnosť a pohodlná, bezpečná jazda.