Vyberáme plavky pre bábätká

Štandardný

Plávanie patrí medzi najprirodzenejšie pohyby, ktoré dieťa praktizuje. Ešte pred samotným narodením pláva v brušku svojej mamičky. Preto maminy rady navštevujú kurzy plávania so svojimi ratolesťami už počas prvých mesiacov ich života. Jedná sa o čas strávený skvelým spôsobom. Deti si užívajú pohyb a radosť z vody, zatiaľ čo sa medzi maminou a bábätkom buduje vzťah založený na dôvere. Predtým než sa rozhodnete pre pravidelné návštevy takýchto kurzov, je potrebné im zakúpiť plavky pre bábätká. Podľa čoho sa máme orientovať a riadiť pri ich kúpe?

plavky pre bábätká

Plavky pre bábätká aj vďaka pohodlnému strihu a tesniacim lemom vo vnútri plaviek bezpečne udržia malú nehodu počas plávania.

Plavky pre bábätka vyberáme prakticky

To najdôležitejšie, čo ako matky ponúkame našim deťom je ochrana a bezpečie. Inak to mu nie je, ani keď vyberáme plavky pre bábätká. Pokiaľ plánujete deti brávať aj na externé kúpaliská, na jazerá, alebo na dovolenku k moru, myslite na plavky s ochranným faktorom voči slnečnému žiareniu. Tento typ plaviek je vhodný pre deti do šiestich mesiacov. Na ich pokožku by sa ešte nemali nanášať opaľovacie krémy, preto je dôležité ich telo pokryť celé, aby nedošlo k spáleniu. Myslite aj na praktickú stránku plaviek, ako je napríklad možnosť zapínania plaviek s celotelovým zipsom, prípadne s možnosťou rozopnutia v oblasti nôh. Určite sa stane, že budete musieť dieťa prebaliť. Vtedy sa zíde mať plavky so spodným rozopínaním.

plavky pre bábätká

Plavky pre bábätká majú vnútornú vodotesnú vrstvu, ktorá neprepúšťa pevnú hmotu ani okolo nožičiek a ani okolo pása.

Materiál a vzhľad

Bábätko by sa malo pri kúpaní cítiť pohodlne, aby si ho dosýta užilo. Vtedy je nutné sa zamyslieť nad materiálom, z ktorého sú plavky pre bábätká vyrobené. Obzerajte sa po plavkách, ktoré sú vyrobené z materiálov, ktoré neabsorbujú množstvo vody. Výsledkom by bolo nasiaknutie materiálu a dieťatku by sa oťažilo telo, v dôsledku čoho by muselo vyvíjať priveľa energie na svoj pohyb. To môže byť nakoniec aj veľmi nebezpečné, nakoľko by hrozilo utopenie sa. Vzhľad nie je až taký dôležitý, ale je dobré ho nepodceniť. Plavky by sa mali páčiť aj dieťaťu, aby sa cítilo dobre. Existuje množstvo farebných prevedení a motívov, ako pre chlapcov, tak aj pre dievčatá.