Vyberiete si práve Koh Samui?

Štandardný

Uvažujete o dovolenke niekde na území Thajského kráľovstva? A ste si istý, že vás lákajú niektoré z thajských ostrovov?  Potom je z čoho si vyberať. Thajsko má mnoho malebných ostrovov a pre návštevníka, ktorý prichádza do Thajska po prvýkrát, bude veľmi ťažké vybrať si. Ostrovy, ktoré sa nachádzajú pri thajskom pobreží, sa delia podľa svojej geografickej polohy do troch hlavných skupín. Ostrovy patriace do prvej z nich sa rozkladajú na východ od Bangkoku, medzi Bangkokom a hranicami s Kambodžou. Druhá skupina ostrovov leží pri južnom pobreží v Thajskom zálive. Tretia potom v Andamanskom mori, pri západnom thajskom pobreží, medzi Barmou a Malajziou. Medzi tie najčastejšie navštevované destinácie patrí druhý najväčší thajský ostrov Koh Samui.

Koh Samui

Zlatý Buddha v Koh Samui.

Ako sa dostať na ostrov Koh Samui

Rozlohou druhý  najväčší thajský ostrov lež v Thajskom zálive. Na Koh Samui sa dá letieť priamym leteckým spojením z Bangkoku. Medzinárodné letisko Samui je jedným z najlepších a najkrajších letísk v Thajsku. Letisko je v súkromnom vlastníctve a prevádzkuje ho spoločnosť Bangkok Airways. Nachádza sa medzi plážami Bophut a Chaweng v severovýchodnej časti ostrova. Oficiálne bolo otvorené v roku 1989 a jeho prvá verzia mala silný tropický charakter. Terminál rovnako ako väčšina budov bola postavená z bambusov. Letisko bolo celkovo zrekonštruované a rozšírené v roku 2004 a našťastie nestratilo svoj pôvodný  tropický nádych.

Koh Samui

Koh Samui patrí k najnavštevovanejším ostrovom v Thajsku.

Luxusné hotely aj penzióny v starom štýle

Ostrov Koh Samui je destináciou aj pre turistov s batohom na chrbte  alebo cestovateľov, ktorí chcú ušetriť. Zvlášť potom pláž Mae Nam má pre túto klientelu vynikajúce lacné ubytovanie v starom štýle.  Koh Samui sa nachádza v Thajskom zálive a všetkým návštevníkom z chladnejších krajín ponúka počasie, o ktorom by inak doma mohli len snívať. Individuálne cestovanie po ostrove nie je až tak zložité aj vďaka primeraným možnostiam miestnej dopravy. Ostrov je len 25 kilometrov dlhý a naprieč má 21 kilometrov, takže väčšina ciest po ostrove je veľmi krátka.