Vyhliadkové plavby po Dunaji – plnohodnotný víkend

Štandardný

Víkend sa blíži a vy uvažujete, ako vhodne pretaviť svoj voľný čas na zlato? Existujú stovky spôsobov ako ho stráviť. Môžete íst do prírody ak to počasie dovoľuje, prípadne si pozrieť nový film v kine, alebo sa len tak vyvaliť pred televízor s plnou misou zemiakových lupienkov. Je to však skutočne to, čo chcete, alebo neznášate stereotyp a chcete zažiť niečo nové a odniesť si bohaté zážitky? Vyhliadkové plavby po Dunaji sú výborný spôsob, ako spoznať čaro okolitej prírody povodia Dunaja a navštíviť neďalekú Viedeň. Navyše na to nepotrebujete kvantum času, stačí vám na to polovica víkendového dňa, tú druhú polovicu sa môžete venovať napríklad nákupom, vareniu, upratovaniu a svojim blízkym.

Vyhliadkové plavby po Dunaji

Oddýchne si každý jeden.

Vyhliadkové plavby po Dunaji – romantika pri zapadajúcom slnku

Na plavbu na trase Bratislava-Viedeň-Bratislava výborne poslúži Twin City Liner, vďaka ktorému trvá takáto plavba maximálne hodinu a pol. Vyhliadkové plavby po Dunaji sú vhodné aj pre deti, rodiny a starých rodičov, či pre triedy s učiteľmi v rámci poznávacieho zájazdu. Každý jeden si počas neho nájde to svoje. Či už sa radi kocháte okolitou prírodou povodia rieky, alebo vám vyrážajú dych historické pamiatky európskych miest, prípadne sa vaše deti obľubujú šantiť na palube lodí. Ak si budete chcieť oddýchnuť, učiniť tak môžete vo vnútorných priestoroch lode. Tam na vás čaká obľúbená kávička, či kvalitné jedlo, po ktorom sa budete s vašimi ratolesťami zalizovať. Večerné plavby odporúčam absolvovať najmä zaľúbeným párom. Nie je nič romantickejšie, než sa plaviť spoločne pri západe slnka.

Vyhliadkové plavby po Dunaji

Spoznajte čaro okolitej prírody povodia rieky Dunaj.

Čarokrásna Viedeň na dosah

O krásach nášho hlavného mesta sa už čo-to popísalo. Jedno však majú tieto zvesti spoločné. Sú totižto pravdivé. Nemenej pravdivé sú aj chválospevy na prekrásnu Viedeň, ktorá dokáže očariť každého jedného návštevníka. Mesto je známe pre svoje budovy, ako napríklad mestská radnica Rathausplatz, Dóm svätého Štefana, alebo Schönbrunnský palác a jeho záhrady, či prekrásna parlamentná budova, kde je radosť byť politikom. Nevyužiť geografickú dostupnosť Viedne by bolo hriechom, preto sú vyhliadkové plavby po Dunaji tým pravým víkendovým relaxom.