Vypínače je drobná a tak dôležitá vec

Štandardný

Každá miestnosť, každý domov, aj nebytové pracovné priestory sú vybavené elektroinštalačným materiálom, kam patria aj vypínače. Čo sa týka dizajnu, môžu byť buď nenápadné, neviditeľné, teda aby boli minimalistické a farebne rovnako ladené s farbami stien. Na druhej strane môžu byť  naopak výrazné, zaujímavé a originálne, aby práve zaujali či zapôsobili.

Moderné vypínače

V dnešnej dobe je moderné všetko čo je ojedinelé. Či už ide o vypínače do obývačky, alebo do detskej izby, „iné“ je dobré. Na dnešnom trhu už ojedinelých vypínačov je neúrekom. Nájdete rôzne typy od štýlu, farieb, tematiky, funkcií, materiálu alebo od spôsobu zapínania/vypínania. Vo veľkej miere narastá obľúbenosť drevených vypínačov a s detskými motívmi. Tí kreatívnejší si ich dokonca vyrobia alebo vyzdobia aj sami. Na Slovensku v bytoch ich je stále však najviac tých klasických plastových, ktoré sú však praktické, ľahko dostupné takmer úplne všade, a relatívne lacné.

moderný drevený vypínač

Moderné drevené vypínače skrášlia nejednu stenu.

Obľúbenosť starých klasických vypínačov

Staré klasické vypínače bývali zvyčajne keramické alebo sklenené. Hoci tento typ retro vypínačov je už dnes vidieť málo, je o nich stále veľký záujem a to najmä v starších rodinných domoch, ktoré aj po rekonštrukcii si zachovávajú svoj pôvodný dizajn. Na tento štýl môžeme vidieť tiež rôzne medené vypínače alebo aj kovové.

farebný detský vypínač

Takéto detské vypínače si zamiluje každé dieťa.

Urobiť deťom radosť

Veľmi široký výber môžeme vidieť v detskom oddelení. Môžete si vybrať jednoduché farebné (klasicky pre dievčatá ružové či červené a pre chlapcov modré či zelené), s rozprávkovými alebo športovými motívmi, personalizované, so zvieratkami, a podobne. Môžete si tiež vybrať z vypínačov, ktoré sa neodlišujú farebne ale tvarom – opäť sú tam obľúbené zvieratká, populárne sú tiež v tvare lietadla, korunky, loďky a motýľa či hviezdy. Aj keď si chcete udržať akýsi dizajnový štandard vo svojej domácnosti, detská izba by vždy mala byť prispôsobená deťom od nábytku až po vypínače a iné doplnky. Deti by sa mali vo svojej izbe cítiť vždy príjemne a bezpečne.