Vzduchová pištoľ pre hobby

Štandardný

Medzi najbežnejšie používané zbrane na Slovensku patria vzduchovky. Ide o strelnú zbraň , ktorá funguje na princípe stlačeného vzduchu a delíme ju na dva druhy – vzduchová pištoľ a vzduchová puška. Vzduchovky sú určené najmä pre rekreačnú a športovú streľbu, no dajú sa tiež využiť aj na lov malých hlodavcov a iných malých škodcov. Vzduchová pištoľ je jednoduchá na obsluhu a nemá takmer žiadny spätný ráz, vďaka čomu z nej môžu strieľať nielen muži, ale aj ženy. Vzduchovky sú navyše vernou kópiou skutočných strelných zbraní a preto by ste ich od reálnej zbrane len ťažko vedeli rozlíšiť. Ako ale vybrať tú správnu? Ponuka trhu je nesmierne bohatá a pre človeka, ktorý sa v zbraniach nevyzná, môže byť výber vzduchovky dosť náročný.

vzduchová pištoľ

Podľa čoho si vybrať vzduchové pištole?

Vzduchová pištoľ – ako vyberať?

Skôr ako si nejakú vzduchovú pištoľ kúpite, mali by ste zvážiť zopár faktorov. Napríklad na aký účel budete vzduchovku používať? Koľko ste ochotní do zbrane investovať? A na akú diaľku budete strieľať? Vzduchová pištoľ sa delí na štyri kategórie – slabá, stredne silná, silná (magnum) a super magnum. Prvé dve kategórie sú určené skôr na streľbu na terč či ničenie škodcov do vzdialenosti do 30 metrov, ak ale chcete strieľať do väčšej vzdialenosti, potom siahnite po zbrani kategórie magnum či super magnum, ktoré majú dosah až do vzdialenosti 75 metrov. Vďaka týmto parametrom bude pre vás výber vzduchovky podstatne jednoduchší.

vzduchová pištoľ

Aj keď si vyberáte zbrane pre hobby, je potrebné zvážiť niekoľko vecí

Vzduchová pištoľ – čo treba ešte zvážiť?

Pri kúpe vzduchovky by ste si mali všímať aj typ zbrane, lebo na výber máte pružinové aj plynové vzduchovky, ale aj PCP vzduchovky nazývané tiež vetrovky. Dôležitý je aj dizajn a povrch zbrane, ako aj kvalitu spúšte, keďže vzduchovky sú vyrábané v rôznych cenových kategóriách a vy predsa nemôžete čakať veľa muziky za málo peňazí. V neposlednom rade sa rozhodnite akú silu by vaša vzduchová pištoľ mala mať – dobrý nápad je kúpiť si pružinovú vzduchovku so správnou úrovňou sily pre daný účel. Určite si nekupujte zbraň s oveľa väčšou silou než potrebujete, pretože za vysokú silu platíte aj vysokú cenu.