Vzduchové pištole a revolvery sú skvelou zábavou

Štandardný

Tento typ zbraní je síce u nás medzi verejnosťou dosť neznámy, ale skoro všetci nadšenci športovej a rekreačnej streľby ich jednoznačne poznajú. Zároveň si užívajú výhody kúpy tohto typu zbraní bez zbrojného preukazu a relatívne malých nákladov na streľbu a aj údržbu. Tak prečo by ste sa s nimi nemohli zabaviť aj vy?

V tomto článku sa vám pokúsim priblížiť základné informácie o tom, ako fungujú vzduchové pištole a čo je ich výhodou a aj nevýhodou v porovnaní s klasickými dlhými vzduchovkami.

Vzduchové pištole sú menším súrodencom klasickej vzduchovky

vzduchová pištoľ benjamin

vzduchová pištoľ benjamin

Pre veľa zástancov klasických dlhých vzduchoviek sú vzduchové pištole iba hračky, ktoré by podľa nich nemali nazývať ani zbraňami. Zväčša však tento svoj názor zmenia po niekoľkých výstreloch zo vzduchovej pištole.

Pretože si uvedomia, že sila a energia výstrelu je približne rovnaká, avšak dĺžka hlavne sa jednoznačne predstaví pri presnosti. A tak sa stáva, že skvelý strelec s dlhou vzduchovkou pri streľbe so vzduchovou pištoľou strieľa veľmi nepresne.

Skvelá zbraň na tréning a aj zábavu

Ako už bolo spomenuté na začiatku článku, veľkou výhodou vzduchových pištolí, ale aj revolverov sú jednoznačne nízke náklady na streľbu. Keďže olovené diabolky rozhodne nie sú veľmi drahé a aj v prípade zbrane na CO2 tieto náklady v porovnaní s klasickými zbraňami nie sú porovnateľné.

Ďalšou rozhodnou výhodou je, že na zakúpenie vzduchovej pištole nepotrebujete zbrojný preukaz. Čo je rozhodne veľkou výhodou. Vďaka tomu si ju môže zadovážiť a doma trénovať prakticky každý dospelý občan SR.

Uznávaný šport

vzduchová pištoľ crosman

vzduchová pištoľ crosman

Pokiaľ si myslíte, že streľba zo vzduchovej pištole nie je oficiálnym športom, tak vás veľmi rád vyvediem z omylu. Jedná sa totiž aj o oficiálny olympijský šport, ktorý je na letných olympijských hrách od roku 1988.

Takže pokiaľ sa rozhodnete venovať streľbe zo vzduchovej pištole, dotiahnuť to môžete aj na olympijské hry. Stačí sa iba snažiť a môžete nie len zviditeľniť seba, ale aj svoju krajinu. Avšak prvým krokom je jednoznačne začať so streľbou a hlavne si zakúpiť nejakú vzduchovú pištoľ. Pritom kúpa pištole nemusí byť ani veľmi drahá, stačí si iba správne vybrať.