Vzduchovky na CO2 pohon

Štandardný

Vzduchovky s pohonom stlačeného plynu CO2 sú veľmi tiché a presné zbrane aj pri streľbe na väčšie vzdialenosti. Jednotkou na trhu v tomto segmente je nemecká firma Umarex Walter, ktorá vyrába pod licenciami známych svetových výrobcov ostrých zbraní a snaží sa zachovať autentickosť voči originálu. Vzduchovky sa vo všeobecnosti rozdeľujú podľa pohonu na klasické vzduchové zbrane pružinové, vzduchové zbrane na CO2 pohon a nakoniec sú to vzduchovky PCP využívajúce energiu stlačeného vzduchu. Vzduchové zbrane CO2 okrem iných výhod umožňujú viac ranný systém strieľania a aj vďaka tomu je streľba veľmi pohodlná.

vzduchovky

Gamo MP9 CO2 vzduchovka

Vzduchové zbrane CO2

Tento populárny typ vzduchovej strelnej zbrane je možné využiť k športovej streľbe na terč, na rekreačné účely, ako aj na občasné lovenie drobných škodcov. Vzduchové zbrane sú poháňané CO2 bombičkou. A aj vďaka tomuto pohonu sú tiché, presné aj na väčšie vzdialenosti a umožňujú niekoľko rannú streľbu z takejto vzduchovej strelnej zbrane. Bombičkou CO2 poháňané vzduchové pušky majú tiež veľmi nízky spätný raz.

vzduchovky

FX Bobcat MK2 vzduchovka

Krátke a dlhé vzduchovky s pohonom CO2

V ostatnom desaťročí na celom svete, a teda aj v našej krajine, prudko vzrastá záujem o vzduchovky vhodné na športovú, rekreačnú alebo zábavnú streľbu. Pri výbere vzduchovej zbrane veľa záleží na tom, za akým účelom si vzduchové zbrane kupujeme. Ak si chcete zasúťažiť a strieľať presne na terč, potom odborníci v tejto oblasti odporúčajú značkové vzduchovky na bombičku CO2. Tieto vzduchové zbrane na diabolky ráže 4,5 mm sú vybavené veľmi kvalitnou drážkovanou hlavňou, nastaviteľnými mieridlami a 8-ranným venčekovým zásobníkom. Z jednej CO2 bombičky vystrelíte z takejto vzduchovky cca 60 až 80 rán pri konštantnej úsťovej energii strely. Najmä u mladých ľudí sú v obľube vzduchové zbrane CO2 na oceľové broky BB kalibru 4,5 mm. Vzduchové zbrane a revolvery nemajú taký vysoký výkon ako najsilnejšie dlhé vzduchové zbrane. Výrobcovia zbraní sa snažia aj u týchto krátkych CO2 vzduchoviek vylepšovať ich konštrukčné riešenia tak, aby aj tieto krátke vzduchové zbrane dosahovali čo najvyšších výkonov a rýchlosti strely.