Vzduchovky ideálne pre rekreačnú streľbu na terč

Štandardný
vzduchovky

Klasické vzduchovky Slávia od Českej zbrojovky

Ak vás zaujíma rekreačná streľba na terč a chceli by ste sa začať venovať práve tomuto druhu športu či zábavy, budete si musieť v prvom rade zabezpečiť správnu vzduchovku a potrebné príslušenstvo. Vzduchovky patria medzi strelné zbrane fungujúce na princípe stlačeného vzduchu (prípadne plynu) a delia sa na pružinové, plynové a vetrovky. V každej špecializovanej predajni vám pri výbere vzduchovky určite radi a ochotne poradia, ale aj tak je dobré vedieť o týchto zbraniach aspoň zopár základných údajov, napr. aký kaliber zbrane si pre začiatok zvoliť.

Aká vzduchovka bude pre vás tá správna?

vzduchovky

Streľba na terč so vzduchovky je vhodná najmä pre začiatočníkov

Pri kúpe vzduchovky je dôležité si ujasniť účel, pre ktorý vzduchovku kupujete, ale aj to na akú vzdialenosť plánujete strieľať, aby ste na základe toho mohli vhodne zvoliť silu – kaliber a schopnosť dostrelu a tým aj typ vašej budúcej zbrane – vzduchovky. Práve pre spomínanú rekreačnú streľbu na terč do vzdialenosti 20 metrov je najvhodnejšia vzduchovka kalibru 4,5 mm, ktorá je odporúčaná aj vzhľadom na zákonom stanovenú hranicu maximálnej energie strely a na ktorej vlastnenie nie sú potrebné žiadne povolenia ani zbrojný preukaz (sila strely však nesmie presiahnuť silu 15 J (Joule)). Jedinou podmienkou pre obstaranie si takejto zbrane  je plnoletosť, teda vek 18 rokov a viac.

Dizajn vzduchovky a ostatné príslušenstvo k rekreačnej streľbe

vzduchovky

Diabolky vo vašej výbave nesmú chýbať

Pre väčšinu majiteľov vzduchovky je veľmi dôležitý aj samotný vzhľad, tvar, povrchová úprava a celkový dizajn zbrane, napr. pažba vyrobená z kvalitného dreva. Vyberať si môžete z rôznych prevedení a tiež v závislosti od konkrétneho  výrobcu, ako je napr. Crosman, Umarex, Česká zbrojovka či Gamo. Pre správneho strelca by mala byť samozrejmosťou nielen kvalitná vzduchovka, ale aj ostatné dôležité príslušenstvo a výbava, ako napr. puzdro na zbraň, terče, zásobníky, lapače, oleje a samozrejme strelivo, ako sú broky či diabolky. S takýmto vybavením a za dodržania istých bezpečnostných opatrení sa môžete hravo pustiť do rekreačnej streľby na terč.