Záhradný nábytok, praktický doplnok každej záhrady

Štandardný

Záhrada nie je určená iba na prácu, ale aj na oddych. Či už si chceme iba posedieť na čerstvom vzduchu, prečítať knihu, opaľovať sa alebo si spraviť záhradnú grilovačku, neodmysliteľným doplnkom záhrady je záhradný nábytok. Tento býva špeciálne navrhovaný, aby odolal poveternostným podmienkam. Slnko či dážď, záhradný nábytok by mu mal odolať. V zime sa nábytok zvykne skladovať v pivniciach alebo garážach, no v niektorých prípadoch ostáva na záhrade. Preto by mal odolať  aj snehu a mrazu.

Dnes už je v ponuke mnoho druhov dizajnov, štýlov záhradného nábytku. Vyrába sa z rôznych materiálov a v rôznych farbách. To aký si človek vyberie, záleží od jeho vkusu, od toho na aký účel nábytok potrebuje a akým veľkým priestorom disponuje.

zahradny nabytok drevona.sk

Relax v záhrade

Prvkom, ktorý by nemal chýbať v žiadnej záhrade je lavička. Slúžia na oddych či poklábosenie s priateľmi. Najlepšie sú lavičky z teakového dreva. Tento materiál zaručuje najlepšiu odolnosť voči vlhkosti. Ak je ale lavička umiestnená v altánku alebo je chránená nejakou strieškou, stačí keď je vyrobená z menej odolného dreva. Jedľového alebo borovicového napríklad. Lavička je kus záhradného nábytku, ktorý určite každý ocení.

Pokiaľ to priestor dovoľuje, vhodnými doplnkami do záhrady sú záhradné stoličky a stôl. Vychutnať si jedlo na čerstvom vzduchu v domácom prostredí je luxus, ktorý si nie každý môže dovoliť. Stolíky môžu byť podľa potreby väčšie alebo menšie. Veľmi praktické sú tie, čo sa dajú rozkladať, preto keď sa za stolom zíde viac ľudí, je ich kam posadiť. Stoličky je dobre vybaviť poduškami alebo vankúšikmi. Poskytujú nie len komfort ale aj chránia pred chladom.

Počas horúcich slnečných dní, je vhodné záhradný nábytok doplniť slnečníkom. Slnečné lúče sú totiž čoraz škodlivejšie a preto je potrebné sa pred nimi chrániť.

zahradny nabytok drevona.sk

Dvakrát meraj, raz strihaj

Pri kúpe záhradného nábytku je dôležité hľadieť na materiál, z ktorého je vyrobený. Od neho a jeho kvality závisí ako dlho nábytok vydrží. Klasikou je samozrejme nábytok z dreva alebo železa, obľube sa ostatne teší ratan, ekonomický je plastový záhradný nábytok. Pri výbere materiálu treba myslieť aj na jeho údržbu a samozrejme od materiálu a jeho kvality sa odráža aj cena.

Záhradný nábytok je učený pre všetkých, ktorí si radi spríjemnia chvíle v prostredí svojej záhrady.