Základná výbava v šatníku pánov – pánske košele

Štandardný

Košele síce prešli historicky nejakým vývojom a obmieňal sa trend strihu košieľ alebo golierov, nikdy sa však neprestali nosiť úplne. Pánske košele patria medzi najuniverzálnejší kúsok pánskeho šatníka. Podľa farby a typu látky sa košele môžu nosiť formálne i neformálne, s kravatou i bez, do práce i do kina. Rovnako ako dámska móda, aj pánska móda určuje nové trendy a pravidlá.

Pánske košele a ich kvalita

pánske košele

Detaily sú pri košeliach dôležité

Elegancia pánskych spoločenských košieľ spočíva nielen v dobrom strihu, dokonalom ušití či precízne vypracovaných detailoch (napr. dokonale vystužený golier, precízne spracovanie manžiet), ale aj v kvalite použitého materiálu. Pre kvalitné a pohodlné pánske košele je ideálna jedine 100% bavlna, ktorá je veľmi príjemná na dotyk a zároveň vyniká svojou pevnosťou, stálosťou a dlhou životnosťou.

Tie najkvalitnejšie a najobľúbenejšie bavlnené látky na pánske košele ako napr. oxford, popelín či keper vznikajú rôznymi spôsobmi tkania bavlnenej priadze čím sú dosiahnuté zaujímavé efekty na látke.

Pánske košele v rôznych farebných prevedeniach

pánske košele

Inšpirujte sa…

Pánske košele sú na dnešnom trhu dostupné v najrôznejších farebných prevedeniach od bielej a smotanovej, cez červenú, modrú až po hnedú či čiernu. Pánske košele jednoducho nájdete vo všetkých farbách a tiež aj s potlačou najrôznejších vzorov. Základom pánskeho šatníka však vždy bola a stále je biela pánska košeľa, ktorá je najvhodnejšia na všetky spoločenské príležitosti ako súčasť pánskeho obleku.

Pre biznis oblek je vhodná aj modrá paleta farieb, prípadne aj košele s jemným pásikom. Pri výbere farby pánskej košele na voľnočasové aktivity (napr. k džínsom) máte už voľnejšiu ruku a pokojne môžete siahnuť aj po odvážnejších a pestrejších farbách či vzoroch, ako aj po krátkom rukáve, ktorý je však pri spoločenských či biznis oblekoch neprípustný.

Pánske košele, ktoré vám v šatníku nesmú chýbať

Pánske košele

Klasická biela košeľa je základ

Ak teda kupujete pánske košele, investujte svoj čas a financie do výberu tých správnych a predovšetkým naozaj kvalitných kúskov, ktoré vás budú naozaj reprezentovať a ich životnosť nebude obmedzená na tri bežné vyprania. Aj fanúšik športového oblečenia by mal vlastniť minimálne tri univerzálne košele. Veľmi kvalitné pánske košele dnes nájdete už aj na internete.

Nezabúdajte, že muž v elegantnej košeli vyzerá vždy najlepšie, preto sa zamerajte aspoň na tri základné typy pánskych košieľ, ktoré vám v šatníku nesmú chýbať – elegantná spoločenská biela košeľa, svetlo modrá biznis košeľa, ktorá vyzerá vznikajúco aj v kombinácii s džínsami, a farebná pánska košeľa (napr. aj čierna) vhodná na večernú párty.