Základné charakteristiky fotopapiera Canon

Štandardný

fotopapier CanonJedným z dôležitých aspektov pre tlač fotiek je okrem tlačiarne papier a jeho kvalita. Trh ponúka tisíce druhov fotopapiera napríklad aj aj fotopapier Canon. No povedzme si pravdu, nie každý vyhovuje. Pri výbere by ste mali hľadieť na váhu, lesk a povrch papiera. Váha papiera je spojená s jeho hrúbkou.  Ťažšie papiere sú spravidla lepšie a dlhšie vydržia. Papier z väčšou hrúbkou môže spôsobiť poruchu na tlačiarni, no nieje to pravidlom. Pri lesku ide hlavne o intenzivitu belosti. Vo väčšine prípadov platí, že čím je lesk väčší, tým je lepšia kvalita. Meria sa v percentách, pričom 100% sa rovná perfektnej belosti. Pri povrchu fotopapiera ide o textúru vonkajšej vrstvy.

Aj absorpcia je dôležitá

Každý fotopapier saje určité množstvo atramentu a preto voľba papiera hrá významnú rolu. Od nej sa odvýja to ako obrázok vypadá na konci. Tlačiareň pri konfigurácii chce vedieť na aký typ papiera sa chystáte tlačiť. Nemá to nič spoločné s farbou ale s absorbciou. V podstate jej indikujete to koľko atramentu bude používať na tlač. Normálny papier ho absorbuje veľmi veľa, hrubší a lesklý veľmi málo.

Fotopapier Canon

fotopapier canonFotopapiere Canon sú známe jedinečnými vlastnosťami. Sú to vysokokvalitné papiere so skvelou reprodukciou farieb. Ak chcete fotografie perfektnej kvality mali by ste si zaobstarať tlačiareň aj tonery rovnakej značky. Čo sa týka tonerov vhodné sú Canon Lucia alebo ChromaLife 100+. Canon zaručí, že fotopapier vydrží aj 200 rokov. Samozrejme záleží aj na tom ako fotografie počas tých rokov opatrujete. Vhodné je fotografie ukladať do albumov alebo zaskliť do rámov či rámčekov. Povrch papiera je hladký a lesklý a je dostupný v rôznych veľkostiach. Vyznačuje sa výbornou savosťou atramentu, a preto sú fotografie suché hneď po vychotovení. Je štandardom pre rôzne typy profesionálov, ktorý potrebujú realizovať veľké množstvo fotografií. A to nielen vďaka výbornej kvalite ale aj vďaka dostupnej cene. Z konkrétnych druhov fotopapiera od značky Canon spomeniem Pro Platinum a Plus Glossy II.

Ak teda túžite po kvalitných fotografiách, skúste siahnuť po fotopapieri Canon.