Základné vybavenie na Krav Maga

Štandardný

Izraelský systém boja zblízka alebo sebaobrany Krav Maga sa v súčasnosti rozširuje do celého sveta. V tomto trende nie je ani Slovensko pozadu a aj u nás vznikajú kluby a oddiely, ktoré sa Krav Mage venujú. Tento trend nie je vôbec prekvapivý, vzhľadom na rastúcu kriminalitu a pomalú eskaláciu násilia nielen v televízii, ale aj priamo medzi ľuďmi v spoločnosti.

krav magaKeď sa však človek rozhodne začať venovať nejakému z bojových športov alebo bojových umení vždy sa do popredia dostáva aj finančná otázka. Pri tomto sa však nehovorí iba o poplatkoch za tréning, ale aj nákladoch nutných na nákup výstroja a vybavenia. Tu majú rozhodne výhodu bojové umenia ako karate, džudo alebo zápasenie. Pri týchto športoch vlastne nepotrebujete na začiatok zakupovať nič. Pri športoch ako box alebo thajský box sú začiatočné náklady zase trochu vyššie. Vždy záleží, či sa pri boji využívajú zbrane, alebo nejaké ochranné prostriedky. Či už na tréningovú ochranu útočníka, alebo napadnutého.

Aké je základné vybavenie na trénovanie Krav Maga

Pri Krav Maga je idea trochu iná, keďže sa nejedná o bojové umenie ani bojový šport, ale priamo o boj zblízka. Teda priamy súboj útočníka a napadnutého. Tréning funguje za účelom prípravy cvičenca na nebezpečnú situáciu v reálnom živote. Teda aj tréningové pomôcky slúžia hlavne na ochranu útočníka pri modelových situáciách.

Za základné vybavenie pre Krav Maga teda možno považovať hlavne ochranné prostriedky. U mužov je to jednoznačne suspenzor, ktorý ženy samozrejme nepotrebujú. Ďalej sa jedná o klasické boxerské rukavice a bandáže na ruky. Vhodné je mať aj takzvané grapplingové rukavice na nácvik techník. Pokiaľ si chcete zachovať rovnako krásny úsmev, je odporúčané sa vybaviť aj chráničom na zuby. Posledným doplnkom základného vybavenia sú holenné chrániče.KMA

Kedy začínate s tréningom vlastnej sebaobrany

Hoci sa výpočet všetkého vybavenia môže zdať priveľký, nemusí byť na jedenkrát takou veľkou záťažou pre vašu peňaženku. Dôležité je dodať, že niektoré veci vedia často zapožičať aj priamo v telocvični a vlastné si môžete pomaly dokupovať podľa svojich možností. Takže koho táto možnosť zaujala, nech sa páči. Kurzy Krav Maga sa otvárajú často a určite nejaký vhodný nájdete aj vo svojom okolí.