Zamilujte si airsoft!

Štandardný

Je mnoho spôsobov ako stráviť svoj voľný čas. Niekto si vyjde na prechádzku do prírody, iný číta obľúbené knihy, športuje alebo sa zabáva s kamarátmi. Ak ale chcete zažiť kopec zábavy, ale aj adrenalínu a dobrodružstva, určite vyskúšajte airsoft. Možno ste už o ňom počuli a možno nie. S určitosťou môžem povedať, že ak túto skvelú hru raz vyskúšate, totálne si ju zamilujete a nebudete s tým vedieť prestať. Airsoft je niečo podobné ako paintball, len omnoho zábavnejšie, návykovejšie a autentickejšie, pričom záľubu v airsofte majú nielen muži, ale aj ženy. Airsoft je skvelý spôsob na to ako sa po ťažkom dni v práci poriadne odreagovať s kamarátmi, zažiť dobrodružstvo a zároveň utužiť vaše vzťahy.

airsoft

Airsoft vás očarí hneď na začiatku.

Čo je airsoft?

Pri airsofte si precvičíte taktiku boja, ale aj tímovú akciu a prežitie v boji. A čo to vlastne ten airsoft je? Ide o adrenalínový šport, ktorý simuluje reálne bojové situácie a hrá sa s funkčnými replikami skutočných zbraní. Práve na zbraniach vidíte najväčší rozdiel medzi airsoftom a paintballom. Zatiaľ čo pri paintballe sa používajú tzv. markery, ktoré majú od reálnych zbraní pomerne ďaleko, airsoftové zbrane sú na nerozoznanie od tých skutočných. Ako palivo sa v airsofte používajú malé plastové guličky, tzv. BB-čka a to zvyčajne calibru 6mm, pričom hráč po zasiahnutí musí okamžite opustiť hru v duchu fair play a to aj napriek tomu, že zásah nikto okrem dotyčného nevidel.

airsoft

Airsoft je zábava i adrenalín v jednom.

Airsoft a airsoftové zbrane

Nato, aby ste si mohli zahrať airsoft, potrebujete si zadovážiť aj zbraň. Airsoftové zbrane môžeme rozdeliť do dvoch skupín a to na dlhé a krátke. Pri výstrele zbraň využíva piest a stlačený vzduch na vystrelenie projektilu do priestoru, pričom na výber máte viacero druhov zbraní. Na začiatok si vystačíte s manuálkou, ktorá patrí k najdostupnejším a na precvičenie streľby je ako stvorená, no keď sa v streľbe trochu zdokonalíte, máte dve možnosti. Plynovú alebo elektrickú zbraň. Plynovky majú na rozdiel od manuálok automatické nabíjanie po každom výstrele, sú presné, majú dobrý dostrel, no ich nevýhodou je cena plynu. To najlepšie čo na trhu môžete dostať sú elektrické tzv. AEG zbrane poháňané elektromotorom, ktoré sa zaraďujú medzi absolútnu špičku (samozrejme rovnako aj ich cena). Výhodou je vysoká kadencia, veľká razancia, presnosť aj dostrel, vďaka čomu si môžete byť istí, že ich kúpu určite neoľutujete.