Zberateľské zbrane sú aj investíciou

Štandardný

Pravdepodobne nebude veľa nadšencov, ktorí sa cieľavedome a dlhodobo venujú zhromažďovaniu a zbieraniu rôznych zbraní a príslušenstva. Zvyčajne asi prvou zbraňou, ku ktorej sa človek dostane, je klasická vzduchovka na diabolky, nejaká airsoftová zbraň, či verná replika skutočnej strelnej zbrane. Pre tých, ktorí mali to šťastie, že vyrastali niekde na vidieku, mali v rodine športového strelca alebo poľovníka, to bola často puška s optikou, lovecká puška alebo brokovnica. Niektorí už v detstve „pričuchli“ strelnému prachu a tam mohol byť zárodok ich lásky ku zbraniam a všetkému čo s tým súvisí. Niečo, ako motivačný impulz ich neskoršej vášne pre zberateľské zbrane.

zberateľské zbrane

Zberateľské zbrane majú vysokú hodnotu.

Zberateľské zbrane – aj westerny sú motiváciou

Pištoľ alebo revolver, kúpený až v dospelosti ako prostriedok osobnej ochrany, môže tiež naštartovať hlbší záujem o zbrane. Niektorí mladí ľudia sa začnú zaujímať o športovú streľbu na terč. Filmoví fanúšikovia zatúžia po zbraniach aké majú John Wayne alebo Clint Eastwood. Alebo hrdinovia filmov z obdobia vojen Juh proti Severu či ťažení napoleonskej armády. Tí šťastnejší dokonca zdedia po svojich predkoch peknú sadu zberateľských zbraní ako cenné rodinné dedičstvo. Dôvodov, prečo sa začať venovať  zbieraniu a aj rekonštrukcii starých zbraní môže byť mnoho.

zberateľské zbrane

Zberateľské zbrane sú aj investíciou.

Rôzne prístupy

Existujú rôzne dôvody a prístupy k zbieraniu zbraní. Niektorí si vytvoria doslova batériu funkčných moderných strelných zbraní. Iní sa budú zaujímať o vývoj zbraní a chcú mať vo svojej zbierke príklady rôznych štýlov zapaľovania alebo typy mechanických činností. Samozrejme, mnoho ľudí je fascinovaných históriou strelných zbraní. Zberatelia sa zaujímajú o historické vojenské zbrane, klasické športové zbrane, alebo o súťažné zbrane. Mnohé zberateľské zbrane sú solídnou investíciou Pred časom denník Time uviedol, že anglické brokovnice tvorcov, ako napríklad Holland & Holland so sídlom v Londýne, zvyšujú svoju hodnotu o 3 až 5 % ročne. Hodnota zberateľských zbraní môže výrazne narásť v závislosti na tom, kto predtým zbraň či zbierku zbraní vlastnil.