Zdravotnícke plášte pre zdravotníkov

Štandardný

Doktor, sestrička, zubár či akýkoľvek iný zdravotník potrebuje mať pri výkone svojej služby na sebe prislúchajúci zdravotnícky plášť. Nie je to len preto, aby sme ich vedeli odlíšiť od bežných ľudí. Ale predovšetkým preto, že zdravotnícke plášte spĺňajú určité prísne podmienky a zároveň chránia dotyčnú osobu pred pošpinením. Zdravotnícke plášte bývajú väčšinou biele, modré, ale aj zelené. Tak ako aj bežné oblečenie aj tie zdravotnícke si počas rokov prešli určitým vývojom a postupne sa zdokonalili. Samozrejme nielen svojim strihom, ale predovšetkým materiálom a technológiami. Zdravotnícke plášte však určite vyberajte iba v špecializovaných predajniach, kde vám vedia zaručiť špičkovú kvalitu ako aj komfort pri nosení.

Zdravotnícke plášte

Biely zdravotnícky plášť

Zdravotnícke oblečenie – na počiatku bola biela!

Asi najhlavnejšou úlohou zdravotníckych plášťov je chrániť lekára či zdravotníka pred ušpinením a ako najlepšie môžete rozoznať nečistotu či dokonca krv ak nie na bielom podklade? Biele zdravotnícke plášte tu s nami preto boli po veľmi dlhé obdobie a stali sa akýmsi symbolom čistoty, no až do doby, kedy sa na trhu objavili zdravotnícke plášte z nových materiálov. Tie boli nielen praktické, ale aj jednoduché na údržbu, pričom nebolo nič výnimočné, ak mali napríklad anti bakteriálnu alebo vodeodpudivú úpravu. Dnes si už môžete vyberať z mnohých kvalitných materiálov, ktoré sú vďaka pokročilým technológiám odolnejšie, priedušnejšie, príjemné na dotyk a čo je najdôležitejšie – sú omnoho hygienickejšie.

Zdravotnícke plášte

Zdravotnícka blúza s výstrihom

Zdravotnícke plášte – nezabúdajte na pohodlnú obuv!

Zdravotnícke plášte sa najčastejšie vyrábajú najmä z bavlny či polyesterového vlákna, no väčšinou sa na výrobu plášťov používa ich kombinácia a to v pomere 1:1. Moderné zdravotnícke plášte však už len zriedka majú bielu farbu. Omnoho bežnejšia je modrá a zelená, ktoré už na ľudskú psychiku nepôsobia tak negatívne a hrozivo. Samozrejme nevyhnutnou súčasťou zdravotníckych plášťov je aj pracovná obuv. Ako všetci vieme, zdravotníci trávia väčšinu svojho dňa na nohách. Preto je nevyhnutné voliť obuv, ktorá je predovšetkým dokonale pohodlná. Výber je bohatý, stačí si vybrať takú obuv, ktorá najlepšie vyhovuje vašim špecifickým požiadavkám a vaše nohy vám určite poďakujú.

Zdravotnícke plášte

Unisex zdravotnícka blúza s potlačou