Zimné topánky – vyberajte nielen podľa vkusu

Štandardný

Mrazy udreli z ničoho nič a vám už nezostáva nič iné než prestať s odkladaním kúpy zimnej obuvi. Nakupovanie a skúšanie býva pre mužov nekonečným utrpením. Dá sa to však riešiť aj inak. Čoraz obľúbenejším spôsobom nákupu obuvi sa stávajú internetové obchody, kde nájdete širokú ponuku. Nie je nič pohodlnejšie než si vybrať z pohodlia domova. Ušetrí vám to čas a častokrát aj peniaze. Viete, ako si správne vyberať zimné topánky? Máme pre vás pár tipov.

zimné topánky

Zimné topánky nie sú len o ich dizajne.

Zimné topánky si nevyberajte len na základe dizajnu

Kúpiť si pekné zimné topánky nie je všetko na čom pri kúpe záleží. Okrem dizajnu a cien sú dôležité aj ďalšie vlastnosti, ktoré je potrebné zohľadňovať. Na to, aby ste úspešne čelili mrazom je dôležitý materiál. Ten rozhoduje o tom či sa budete na zastávke drgotať od zimy alebo s úsmevom prekračovať na mieste, kým sa vysnený spoj ukáže. Vzhľadom na vlastnosti zimného počasia je dobré mať obuv s vysokým obsahom kože. Tá je odolná a napomáha k tomu, aby vám topánky nenasiakli vodou a vlhkosťou, ktorej sa bez pomoci radiátora už len ťažko zbavíte. Samostatnou kapitolou, ktorá pomáha zamedziť prístupu chladu k vášmu chodidlu, sú hrubé podrážky. Priamo úmerne platí, že čím je podrážka hrubšia, o to je topánka odolnejšia voči zime.

zimné topánky

Vyberajte zimné topánky s rozumom.

Zimné topánky nie sú tenisky

Kupovať zimné topánky a tenisky je zásadný rozdiel. Tenisky využívame najmä počas teplých mesiacov, takže si nad materiálom až tak hlavu lámať nemusíme. Najväčším rozdielom je azda veľkosť. Ak máte tenisky veľkosti 42, to ešte neznamená, že vám zimný typ topánky bude sedieť rovnako. V prípade zimných topánok sa odporúča, aby boli zvnútra potiahnuté zatepľovacím materiálom.

Ďalej ich rozdeľujeme na viacero tipov. Turistické sa vyznačujú veľkou stavbou, pretože počas túry je dôležité mať nohu spevnenú a topánku odolnú v závislosti od prostredia, v ktorom sa nachádzate. Do mesta sú najlepšie elegantné zimné topánky, ktoré sa hodia k vášmu kabátu, v prípade dám ku kabelke. Tie vzhľadom pripomínajú klasické spoločenské topánky, no ich vlastnosti a stavba je predsa len prispôsobená zimnému počasiu. Športové typy zimných topánok sú niečo medzitým, zväčša je ich podrážka uspôsobená chôdzi po snehu tak, aby sa vám na chodníku nešmýkalo, čím sa vyhnete nepríjemným úrazom.