Župan vás rýchlo zahreje

Štandardný

Leto je definitívne preč, ochladilo sa a predstava toho ako sa po horúcom kúpeli zababušíte do hebkého a mäkkého županu nadchne asi každého z nás. A nielen po kúpeli! Počas sychravých dní sa nám jednoducho pýta obliecť si niečo, čo nás takmer okamžite zahreje a práve župan vám vie v takýchto prípadoch pomôcť. Ráno sa zobudíte vo vyhriatej posteli a vďaka županu nemusíte vhupnúť hneď do chladnej reality, jediná škoda je to, že vo svojom župane nemôžete ísť aj do práce. Svoj mäkký a hrejivý župan si zaslúži každý člen rodiny od toho najmenšieho až po najstaršieho člena a keďže ho v obchodoch nájdete v mnohých prevedeniach, s jeho kúpou určite problém mať nebudete.

župan

Akoby zabalená v obláčiku

Ako vybrať župan?

Väčšina žien pri kúpe županu nepozerá na to, či v ňom bude vyzerať zvodne – prvoradá je skôr hebkosť a komfort. Nato, aby bol župan na dotyk hebký ako obláčik, musí byť vyrobený z kvalitných materiálov a zároveň by mal byť dostatočne hrejivý, pretože práve pocit tepla pri župane hľadáme. Existujú rôzne druhy županov ako napríklad letný, ktorý využijete niekde na pláži počas dovolenky alebo hrubé a teplé župany, do ktorých sa chcete zamotať keď je vám zima alebo po kúpeli. Môžete si vyberať z krátkych županov siahajúcich nad kolená, stredne dlhých alebo aj dlhých županov siahajúcich až po zem. Výber farby je už na vašich osobných preferenciách.

župan

Župan po sprche keď sa chystáte von, alebo na celodenné leňošenie keď vonku prší

Materiál

Pri županoch si ceníme najmä to, že nás príjemne zahrejú, sú savé, jemné k našej pokožke a privodia nám pocit pohodlia. Medzi najčastejšie používané materiály pre župan patrí 100% česaná bavlna, micro bavlna, modalové vlákno, bambusové vlákno (ideálne hlavne pre alergikov a ekzematikov) a ďalšie materiály, pričom vždy by malo ísť o prvotriednu kvalitu. Medzi najobľúbenejšie patria nielen župany z micro bavlny, ktoré sú nebesky hebké, ale aj spomínané bambusové vlákno. Jeho najväčšími výhodami je fakt, že saje vlhkosť 4 x rýchlejšie než bavlna, neodiera sa, netvoria sa na ňom žmoľky a aj po mnohých praniach si udrží svoje úžitkové aj vzhľadové vlastnosti. Takže oblečte si svoj župan, natiahnite obľúbené papuče, nalejte si dobré vínko a jednoducho relaxujte.