Biele lodičky na svadbu nie sú podmienkou, ale… (1. časť)

Štandardný
biele lodičky

Biele lodičky už nie sú podmienkou

K svadobným prípravám, na ktoré sa budúca nevesta teší a sústreďuje najviac, patrí jednoznačne výber svadobných šiat a doplnkov k nim. A čo je dôležitejším doplnkom, než svadobné topánky? Tie, aj keď máme svadobné šaty dlhé až po zem, musia dokonale ladiť. Avšak, dlho zaužívaný názor, že to musia byť výhradne iba biele lodičky, už dávno neplatí. Ako si teda vybrať dokonalé svadobné topánky? To sa dozviete, ak budete čítať ďalej…

Buď – alebo

Pri výbere topánok na svadbu máte v podstate iba dve možnosti. Buď budú ladiť k svadobným šatám a to stopercentne a do posledného detailu, alebo nebudú ladiť vôbec a vy budete musieť vymyslieť rafinovaný, opäť stopercentný, kontrast, pri ktorom bude už na prvý pohľad všetkým zrejmé, že to bol zámer a nie nechcený omyl. Ako však docieliť tú požadovanú stopercentnú súhru a harmóniu alebo naopak ako vytvoriť kontrast, ktorý všetkým vyrazí dych v dobrom zmysle slova?

Nie sú biele lodičky ako biele lodičky

Vybrali ste si prvú možnosť? V tom prípade majte po celý čas na pamäti, že topánky musia ladiť ÚPLNE. Ak si totižto vyberiete topánky, ktoré iba TAKMER ladia so šatami, nastáva problém. Totižto myšlienka „veď ich pod dlhými šatami aj tak nik nebude vidieť“ je obrovský omyl. Či už pri svadobnom fotení, pri obyčajnej chôdzi, pokľaknutí v kostole alebo pri večernom tancovaní, počas svadobného dňa sa určite vyskytne množstvo momentov, kedy budú vaše topánky vystavené na obdiv (prípadne kritiku) svadobným hosťom. A tak v žiadnom prípade nezabúdajte na to, že nie sú biele lodičky ako biele lodičky.

biele lodičky

Všetko musí dokonale ladiť

Totižto, ak máte snehobiele svadobné šaty a zvolíte si k nim lodičky s jemným odtieňom krémovej farby, inak ako faux pas sa to zrejme nebude dať nazvať. Takisto to platí aj pre materiály – k tylovým svadobným šatám saténové lodičky jednoducho nejdú a nikdy ani nepôjdu. Preto si svoje svadobné topánky vyberajte zásadne iba v presne rovnakom odtieni a z presne toho istého materiálu, ako sú vaše svadobné šaty. Najčastejšie vám presne takéto ponúknu priamo v svadobnom salóne alebo si ich môžete dať vyrobiť na zákazku, rovnako ako aj svadobné šaty, ale tiež pri dlhšom a pozornom hľadaní na ne určite natrafíte aj v obyčajných obchodoch s obuvou.

Pokračovanie článku nájdete TU.