Gastro zariadenie nie je len kuchynský riad

Štandardný

Uvažujete o otvorení alebo už prevádzkujete nejaký bar, hotel, reštauráciu či dokonca veľkokapacitnú modernú vývarovňu jedál? Potom je pred vami množstvo výziev a strategických rozhodnutí. Je ich určite mnoho a medzi tie dôležitejšie patrí aj vybavenie gastro kuchyne potrebnými spotrebičmi. Kuchyňa je srdcom každej reštaurácie a kvalita vybavenia, ktoré si vyberiete, ovplyvní kvalitu uvarených jedál a rýchlosť obsluhy. Premyslite si poriadne vopred, čo by malo byť na vašom zozname a čo musíte mať bezpodmienečne. Vybavenie reštaurácie a akejkoľvek gastro prevádzky je nemalá investícia, a preto naplánovanie rozpočtu je nevyhnutná práca. Preto treba každý nákup dôkladne zvážiť. Neoplatí sa kupovať prístroje a zariadenie, na ktoré sa bude neskôr len prášiť a kuchárom neprinesú žiadne praktické využitie. Ako teda zabrániť neúspešnému prideľovaniu financií v stravovacom zariadení?

gastro zariadenie
Pred otvorením gastro prevádzky na vás čaká mnoho výziev

Gastro zariadenie od dôveryhodného dodávateľa

Úspech v oblasti gastronómie závisí od mnohých faktorov. Dobrá obsluha, kvalita surovín, znalosť trhu, rýchla reakcia na potreby zákazníkov či znalosť kuchyne, ktorú mienite podávať svojim hosťom. Rovnako dôležité je však aj vybavenie reštaurácie, baru, cukrárne či kaviarne. Vrátane gastro nábytku, ktorý ma tiež svoju marketingovú funkciu. Hneď na začiatku by ste preto mali nájsť dôveryhodných dodávateľov na gastro zariadenie prevádzky. Na nájdenie toho správneho gastro zariadenia potrebujete nielen správne finančné prostriedky, ale aj podnikateľský plán. Investujete do zariadení, od ktorých do značnej miery závisí úspech vášho podnikania. Tu nie je veľký priestor na kompromisy či nesprávne rozhodnutia.

gastro zariadenie
Kvalitné gastro zariadenie ja mimoriadne dôležité

Zvýšte si šance na úspech

Nákupy a druh vybavenia veľkej gastro prevádzky aj menších priestorov si vyžaduje konzultáciou s kuchárom a pomocníkmi v kuchyni. Zároveň ale je jasné, že konečné rozhodnutie by malo byť na vás. Takže predtým, ako uskutočníte nejaké konkrétne nákupy gastro zariadení, si odpovedzte aj na tieto tri otázky:

  • Aký je profil mojich priestorov?
  • Koľko hostí denne plánujem obslúžiť?
  • Aký je môj rozpočet?

   Vybavenie kuchyne v gastronómii je mimoriadne dôležité. Nie nadarmo sa hovorí, že srdcom reštaurácií je práve táto miestnosť. Tu sa rodia nové nápady na chutné jedlá. Kuchári, pomocný personál  a obsluha by mali robiť  všetko pre to, aby ich hostia zažili skutočné kulinárske dobrodružstvo